• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Voorzitter Politiebond opmerkelijk nuchter

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 augustus 2022 07:29
in Nieuws
verbazing 2

INGEZONDEN– De opmerking van de voorzitter van de Surinaamse Politiebond (SPB), Poetini Atompai, dat hij het onderzoek in het kader van de buitenfunctiestelling van zijn twee bondgenoten Raoul Hellings en Sergio Gentle afwacht, wordt door menigeen met gefronste wenkbrauwen bekeken.

Wat is er precies aan de hand? Speelt er veel meer dan rancune vanuit de korpsleiding en de regering en het willen uitschakelen van deze twee trekkers van Organic Movement?

Laat mij vooropstellen dat ik rancune resoluut afkeur, maar het is zeer opmerkelijk dat de voorzitter van de Politiebond geen acties heeft afgekondigd, ‘maar rustig het onderzoek afwacht’.

Eerder dreigde hij dat de bond niet zal toezien dat er represaillemaatregelen worden getroffen tegen de twee politieofficieren, die adviseurs zijn van de bond.

Atompai zei in de media dat diverse redenen zijn aangegeven waarom de twee officieren buitenfunctie zijn gesteld.

Het gaat niet alleen om de protestacties van Organic Movement. De afdeling Interne Zaken van de politie zal hetgeen aangehaald is, onderzoeken.

Maandag kondigde Organic aan voorlopig geen straatacties te houden.

Intussen heeft Maisha Neus van de groep opgeroepen om vanmorgen te protesteren voor het gebouw van De Nationale Assemblee, het huis van het volk. Zij roept op om te strijden tegen rancune.

Niet eenieder kan zich terugvinden in haar oproep. “Het volk wordt wederom misbruikt. Als je acties voert, moet je ook instaan voor de consequenties,” wordt door sommigen aangehaald.

Wij zijn benieuwd hoe deze zaak uitpakt. Feit is wel dat de regering en met name de president ademruimte krijgt om zaken op orde te stellen.

Men moet er echter niet vanuit gaan dat het volk dom is, want men is wakker geschud door de acties van Organic.

J. Boendhie

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Woontoren 2
Lifestyle

KIVC pleit voor woontorens 30 hoog in Paramaribo als oplossing woningtekort

Maastricht Nederland
Lifestyle

Surinamers in Nederland kijken verder dan Amsterdam, Den Haag en Rotterdam

overtoom
Suriname

Innovatie en erfgoedbescherming hand in hand in Dorp Overtoom te Para

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Omwonenden helpen bij arrestatie na inbraak

training huielijk geweld
Suriname

Training over huiselijk geweld in Saramacca moet zorgen voor snellere bescherming slachtoffers

ai onderwijs en artificial intellegance
Suriname

Onderwijssector in Suriname verdiept zich in verantwoord gebruik van AI

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws