• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vooronderzoek voor bod Jodensavanne op Werelderfgoedlijst

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 september 2022 06:00
in Nieuws
Jodensavanne

GFC NIEUWSREDACTIE- Het bod van Suriname om de Jodensavanne en de Casiporakreek te plaatsen op de Unesco Werelderfgoedlijst is in behandeling.

Als deel van het onderzoek is er een bezoek gaande van Maria Eugenia Bacci, expert van de ICOMOS (International Council on Monuments and Sites). Zij zal data verzamelen en die overdragen aan de Unesco.

De ICOMOS brengt adviezen uit aan de organisatie over de staat van de locaties die op de tentatieve lijst voorkomen. Bacci bracht ook een bezoek aan minister Marie Levens van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. Zij adviseerde dat Suriname zoveel mogelijk informatie te delen, wat alleen in het voordeel van het bod zal werken.

De minister stemde toe en meent ook de expert in contact te zullen brengen met de directeur van Cultuur, Roseline Daan en de minister van Transport, Communicatie en Toerisme Albert Jubithana.

Tijdens de meeting kwam ook de binnenstad ter sprake en de werkzaamheden die via het PURP-project gaande zijn. De minister hoopt dat de nieuwe lening wordt goedgekeurd, zodat meerdere panden gerenoveerd kunnen worden. Bacci zal verder overnachten op de Jodensavanne als onderdeel van het bezoek.

Indien er goedkeuring voor de Jodensavanne en de Casiporakreek komt, zal Suriname drie Werelderfgoed plekken bezitten. Dit naast de Historische Binnenstad en het Centraal Suriname Natuurreservaat.

Suriname heeft nog meer historische plaatsen op de tentatieve lijst staan. De grotten van Werehpai in het dorp Kwamalasamutu is daar één van.

Mis dit niet:

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Mennonieten
Suriname

Criticus Ahmad Jhawnie: ook nv’s worden gebruikt om betaling van zegelrecht te ontduiken

Vierde Veteranendag gehouden in Memre Buku Kazerne.
Suriname

Defensie pleit voor duurzaam beleid voor Surinaamse veteranen

BIO-SWEET-project officieel van start in Kwamalasamutu.
Suriname

BIO-SWEET richt zich op duurzame ondersteuning van 26 binnenlandse gemeenschappen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws