• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Volksgezondheid zoekt naar oplossingen voor uitbetaling salarissen personeel Regionaal Ziekhuis Wanica

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 februari 2023 05:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:34
in Nieuws
rzw regionaal ziekenhuis wanica

GFC NIEUWSREDACTIE- Het personeel van het Regionaal Ziekenhuis Wanica (RZW) in Suriname heeft over de maand januari nog geen salaris ontvangen, vanwege het feit, dat het ziekenhuis nog onvoldoende middelen genereert om zelfstandig de lonen te kunnen uit te betalen, waardoor er een beroep gedaan moet worden op de overheid.

Een deel van het personeel van het ziekenhuis is daarom vrijdag onder leiding van de vakbondsman, Imro Edam, getogen naar het ministerie van Arbeid om minister Steven Mac Andrew die waarneemt voor de minister van Volksgezondheid te spreken.

De minister heeft de vakbondsman en zijn team ontvangen om te praten over de ontstane situatie, waarbij hij benadrukte het ongenoegen van het personeel volledig te kunnen begrijpen, zeker in de context van het concept Decent Work, maar ook de precaire financiële situatie van de overheid aanstipte.

Mac Andrew gaf aan dat in een meeting op het Ministerie van Financiën op 2 februari is besloten, dat er binnen 3 maanden een congres over de financiering en rationalisatie van de zorg gehouden moet worden, omdat dit vraagstuk cruciaal is voor de garandering van de zorg.

Edam informeerde de minister voorts dat er nog geen bestuur van de Stichting is geïnstalleerd en dat het ziekenhuis ook nog steeds zonder een directeur zit, hetgeen zaken doen met onder andere banken bemoeilijkt.

Mac Andrew heeft staande de vergadering enkele telefoontjes gepleegd over de kwestie om te pogen tot een oplossing te geraken. Hierna heeft hij de vakbondsman en zijn team verzekerd dat er wordt gewerkt aan een oplossing van het probleem.

Hij verwacht dat maandag a.s. het ziekenhuis over de nodige middelen kan beschikken om tot uitbetaling over te gaan.

Hij betreurt het dat door de precaire financiële situatie van het land de administratieve afhandeling van de uitbetaling stagnatie heeft opgelopen, met als gevolg een verlate uitbetaling van de lonen.

Mis dit niet:

Vicepresident ziet kansen voor samenwerking met JCI rond jongeren en duurzaamheid

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

Hij heeft in het belang van de zorg voor de patiënten in het ziekenhuis, een beroep gedaan op de personeelsleden om de dienstverlening dit weekend niet te onderbreken.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

JCI roept overheid op jonge, integere leiders meer ruimte te geven.
Suriname

Vicepresident ziet kansen voor samenwerking met JCI rond jongeren en duurzaamheid

Duizenden Surinaamse Nederlanders hebben onvolledige AOW
Lifestyle

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

PSA-expertise krijgt belangrijke rol binnen Makandra 2.0.
Nederland

Suriname en Nederland verdiepen samenwerking met Makandra 2.0

Kunstmest wordt schaarser en duurder.
Suriname

Uitval Canawaima dreigt landbouwproductie en voedselzekerheid in Suriname te raken

Internationale onderzoeksresultaten centraal tijdens spoedberaad over Saramaccarivier.
Suriname

President Simons houdt spoedberaad over verontreiniging Saramaccarivier

Oproep tot betere noodvoorzieningen bij CBB-locaties.
Suriname

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws