• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Volksgezondheid zoekt naar oplossingen voor uitbetaling salarissen personeel Regionaal Ziekhuis Wanica

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 februari 2023 05:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:34
in Nieuws
rzw regionaal ziekenhuis wanica

GFC NIEUWSREDACTIE- Het personeel van het Regionaal Ziekenhuis Wanica (RZW) in Suriname heeft over de maand januari nog geen salaris ontvangen, vanwege het feit, dat het ziekenhuis nog onvoldoende middelen genereert om zelfstandig de lonen te kunnen uit te betalen, waardoor er een beroep gedaan moet worden op de overheid.

Een deel van het personeel van het ziekenhuis is daarom vrijdag onder leiding van de vakbondsman, Imro Edam, getogen naar het ministerie van Arbeid om minister Steven Mac Andrew die waarneemt voor de minister van Volksgezondheid te spreken.

De minister heeft de vakbondsman en zijn team ontvangen om te praten over de ontstane situatie, waarbij hij benadrukte het ongenoegen van het personeel volledig te kunnen begrijpen, zeker in de context van het concept Decent Work, maar ook de precaire financiële situatie van de overheid aanstipte.

Mac Andrew gaf aan dat in een meeting op het Ministerie van Financiën op 2 februari is besloten, dat er binnen 3 maanden een congres over de financiering en rationalisatie van de zorg gehouden moet worden, omdat dit vraagstuk cruciaal is voor de garandering van de zorg.

Edam informeerde de minister voorts dat er nog geen bestuur van de Stichting is geïnstalleerd en dat het ziekenhuis ook nog steeds zonder een directeur zit, hetgeen zaken doen met onder andere banken bemoeilijkt.

Mac Andrew heeft staande de vergadering enkele telefoontjes gepleegd over de kwestie om te pogen tot een oplossing te geraken. Hierna heeft hij de vakbondsman en zijn team verzekerd dat er wordt gewerkt aan een oplossing van het probleem.

Hij verwacht dat maandag a.s. het ziekenhuis over de nodige middelen kan beschikken om tot uitbetaling over te gaan.

Hij betreurt het dat door de precaire financiële situatie van het land de administratieve afhandeling van de uitbetaling stagnatie heeft opgelopen, met als gevolg een verlate uitbetaling van de lonen.

Bekijk ook:

Misiekaba: minister bepaalt niet wie voor behandeling wordt uitgezonden

Defensieminister: vier keer meer sollicitanten dan verwacht voor Nationaal Leger

Hij heeft in het belang van de zorg voor de patiënten in het ziekenhuis, een beroep gedaan op de personeelsleden om de dienstverlening dit weekend niet te onderbreken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Onafhankelijke commissie beoordeelt medische noodzaak.
Suriname

Misiekaba: minister bepaalt niet wie voor behandeling wordt uitgezonden

Minister Uraiqit Ramsaran van Defensie
Suriname

Defensieminister: vier keer meer sollicitanten dan verwacht voor Nationaal Leger

Slachtoffer verloor vermoedelijk controle tijdens afdaling.
Suriname

Braziliaanse gouddelver overlijdt na ATV-ongeval in Sipaliwini

NCCR en Commissariaat Saramacca bundelen krachten voor noodhulp.
Suriname

Nieuwe zending levensmiddelen biedt steun aan getroffen gezinnen in Saramacca

Meer dan 300.000 ounces goud geproduceerd door Rosebel in 2025.
Suriname

Surinaamse economie profiteert van historische bijdrage Rosebel van US$ 630 miljoen

Minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid
Suriname

Minister Misiekaba slaat alarm: 22 suïcidegevallen en pogingen in één maand

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws