• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Leer je zoon hoe hij moet omgaan met meisjes

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 april 2021 23:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 10:04
in Nieuws
MOEDER EN KIND OUDERS

INGEZONDEN– Op sociale media delen veel mensen hun ervaringen met geweld tegen vrouwen. Waar zou je beginnen als het gaat om verminderen van geweld tegen vrouwen en meisjes?

Het antwoord is eigenlijk heel simpel: leer je zoon hoe hij moet omgaan met meisjes. Daar is waar het begint, bij de opvoeding!

Jongens die op heel jonge leeftijd beginnen met het intimideren van meisjes kunnen later potentiële geweldenaars worden.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Buitenvrouw in Wanica bedreigt echtgenote Surinaamse zakenman vanwege roddelen

Maar door het gesprek aan te gaan, kunnen ouders hun zonen al bijbrengen dat zoiets niet oké is. Stel, je kind kijkt naar een videoclip waarin vrouwen gedomineerd worden door mannen. Dan kan je als ouder vragen: “wat vind je daarvan? Hoe zou je het vinden als jouw vriendin daar stond?”

Door kinderen hierover te laten nadenken, zouden ze zich meer bewust worden van hun invloed op de veiligheid van vrouwen en meisjes. Dit begint dus al jong.

Het zijn daarnaast vooral moeders die invloed hebben op het ontwikkelen van seksistisch gedrag bij hun zoon. Een moeder zet voor een zoon de standaard voor hoe hij omgaat met andere vrouwen.

Als een moeder toe zou staan dat haar zoon praat over “die meid daar met die grote borsten” of “stomme trut”, dan zet je de toon. Maar als een moeder zegt: in dit huis wordt niet op die manier over vrouwen gesproken, dan hebben kinderen een heel andere maatstaf.

Binnen de opvoeding liggen dus veel kansen om jongens de mogelijkheid te geven om zich op de juiste manier te gedragen. Zo zouden ouders ook consequent moeten zijn met hun “nee is nee”.

Mis dit niet:

Tweede Jaarrede Simons tegen achtergrond van nieuwe ontwikkelingsagenda richting 2030

Minister Monorath: professioneel en humaan KPA essentieel voor nationale veiligheid

Als een jongen thuis niet leert dat nee nee is, hoe kan hij dan het nee van een vrouw buitenhuis op waarde schatten? Een jongen leert dan dat nee eigenlijk misschien betekent, of dat de nee met aandringen een ja wordt.

UMA Suriname

Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud. Wenst ook u een ingezonden stuk te publiceren? Mail dit naar [email protected]

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

DNA treft voorbereidingen voor tweede Jaarrede van president Simons
Suriname

Tweede Jaarrede Simons tegen achtergrond van nieuwe ontwikkelingsagenda richting 2030

Plechtigheid KPA staat in teken van professionalisering en resocialisatie.
Suriname

Minister Monorath: professioneel en humaan KPA essentieel voor nationale veiligheid

Auto botst tegen elektriciteitsmast, een dode.
Suriname

Eén dode en twee zwaargewonden bij ongeval Nieuwe Weergevondenweg

geld euro valuta
Lifestyle

Geldtransfers naar Suriname kunnen dagenlang worden stilgezet voor onderzoek

Surinaamse bedrijven moeten zich voorbereiden op strengere cyberveiligheidseisen.
Nederland

Nieuwe Nederlandse cyberwet raakt ook Surinaamse bedrijven via klanten

Illustratiefoto.
Suriname

SEOB ziet economisch herstel, maar waarschuwt voor overheidsfinanciën

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws