• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘Vlucht van Europa naar Suriname kan weleens maar 5 uur duren’

De geografische ligging zorgt voor nieuwe mogelijkheden in de luchtvaart

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 augustus 2026 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
klm boeing vliegtuig 777

Hoewel de route technisch mogelijk lijkt, moeten reizigers voorlopig nog via Schiphol naar Paramaribo. Foto: KLM-kist op Schiphol

Voor een groep Surinaamse Nederlanders zijn Zuid Spanje en de Canarische Eilanden aantrekkelijke bestemmingen.

Ze willen genieten van een warmer klimaat en een rustiger leven, maar tegelijk binnen Europa blijven. Toch is er één nadeel dat steeds terugkomt.

Wie familie of vrienden in Suriname wil bezoeken, moet meestal eerst terug naar Schiphol.

Maar wat als dat in de toekomst helemaal niet meer nodig is?

Canarische Eilanden liggen verrassend dicht bij Suriname

De Canarische Eilanden horen gewoon bij Spanje en zijn dus Europees grondgebied. Gran Canaria ligt bovendien al ver in de Atlantische Oceaan.

Daardoor is de afstand naar Paramaribo veel kleiner dan vanaf Amsterdam.

De hemelsbrede afstand tussen Gran Canaria en Paramaribo bedraagt ongeveer 4.890 kilometer. Vanaf Amsterdam is dat ongeveer 7.520 kilometer. Dat scheelt ruim 2.600 kilometer.

Bij de gebruikelijke kruissnelheid van een verkeersvliegtuig zou een rechtstreekse vlucht daardoor ongeveer vijf en een half tot zes uur kunnen duren.

Mis dit niet:

Lions Club Paramaribo Central ondersteunt 29 schoolgaande kinderen met schoolartikelen

Woning en bestelwagen volledig uitgebrand aan Steenslagweg

Dat is aanzienlijk korter dan de ruim negen uur die een directe vlucht vanuit Nederland meestal nodig heeft.

Waarom bestaat zo’n vlucht nog niet?

Op het eerste gezicht lijkt een rechtstreekse verbinding misschien bijzonder, maar technisch is er weinig dat zo’n route in de weg staat.

De luchthaven van Gran Canaria op Las Palmas de Gran Canaria beschikt over twee start en landingsbanen van elk 3.100 meter. Dat is voldoende voor grote toestellen zoals de Boeing 787, Airbus A330 en Airbus A350.

Het grootste obstakel is daarom niet de techniek, maar de economie. Luchtvaartmaatschappijen moeten erop kunnen rekenen dat er het hele jaar genoeg passagiers zijn om een nieuwe route rendabel te maken.

Eerst terug naar Schiphol

Voor Surinaamse Nederlanders die op de Canarische Eilanden of in Zuid Spanje wonen, voelt de huidige situatie soms onlogisch.

Ze bevinden zich al duizenden kilometers dichter bij Suriname, maar moeten voor een bezoek vaak eerst terugvliegen naar Nederland om daarna opnieuw de Atlantische Oceaan over te steken richting Paramaribo.

Eerder gebeurde iets vergelijkbaars

Het idee is bovendien minder vreemd dan het misschien klinkt. Vanuit Duitsland vertrekken al jarenlang rechtstreekse vluchten naar Caribische bestemmingen zoals Curaçao, Aruba, Punta Cana en Cancún.

Daarmee is bewezen dat er vanuit Europa vraag kan bestaan naar langeafstandsvluchten richting het Caribisch gebied.

Suriname ontvangt minder toeristen dan veel van deze bestemmingen, waardoor een nieuwe route commercieel lastiger is.

Voorlopig blijft Schiphol de belangrijkste toegangspoort naar Suriname.

Maar als steeds meer Surinaamse Nederlanders kiezen voor een leven onder de Spaanse zon, is de vraag niet vreemd of Spanje ooit kan uitgroeien tot een nieuwe Europese uitvalsbasis voor vluchten naar Paramaribo.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Lions Club zet zich opnieuw in voor schoolgaande kinderen in Wanica en Saramacca
Suriname

Lions Club Paramaribo Central ondersteunt 29 schoolgaande kinderen met schoolartikelen

Pot met rijst op gasfornuis achtergelaten
Suriname

Woning en bestelwagen volledig uitgebrand aan Steenslagweg

President Jennifer Simons overhandigt in Nieuw Nickerie een schoolpakket aan een van de kinderen die voor het initiatief in aanmerking kwamen. Foto: CDS
Suriname

Kritiek op Simons om schoolpakketten houdt geen stand: wereldleiders doen hetzelfde

groenten fruit
Gezondheid

Surinamers betalen fors voor verse Nederlandse groente, maar ‘uit Nederland’ betekent niet pesticidevrij

Suriname trots op Chayenn Thakoer na internationaal avontuur
Entertainment

Chayenn Thakoer schrijft geschiedenis met eerste Surinaamse deelname aan Miss Teen International

school kinderen klas lokaal scholieren student
Suriname

Pinas snoeihard: “Leerkrachten voelen zich aangevallen zodra ik de waarheid zeg”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws