• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Visumvrijstelling en Multilaterale Betrekkingen: Prioriteiten voor Suriname en Polen”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 juni 2024 04:50
in Suriname
cds1234

Directeur Bradley sprak haar diepe waardering uit voor de kans om de diplomatieke- en bilaterale samenwerking met Polen te versterken op gebieden van wederzijds belang.

Zij gaf aan dat deze gelegenheid een belangrijke stap is in het versterken van de banden tussen de twee naties en welke de samenwerking op verschillende terreinen bevordert.

De directeur benadrukte ook de waarde van samenwerking op het gebied van wetenschap en onderwijs.

Op het gebied van landbouw is Polen een belangrijke Europese en mondiale producent van talrijke landbouw-, tuinbouw- en dierlijke producten.

De directeur gaf aan grote mogelijkheden voor samenwerking te zien in deze sector, wat kan leiden tot verbeterde landbouwpraktijken en verhoogde voedselzekerheid voor beide landen.

Daarnaast gaf zij mee dat Suriname bereid is te faciliteren voor technische bijstand tussen het Poolse Investerings- en Handelsagentschap en het Surinaamse Handels- en Investeringsagentschap.

Bradley benadrukte ook het belang van ‘people-to-people’ contacten.

Zij gaf mee dat het vergroten van deze contacten een prioriteit is voor Suriname.

Zij stelde voor een Vriendschaps- en Samenwerkingsverdrag tussen beide landen te ondertekenen, wat de bilaterale relatie zou formaliseren en verdiepen.

Sinds de totstandkoming van diplomatieke betrekkingen op 24 mei 1993, zou deze stap een nieuw tijdperk van versterkte samenwerking en wederzijds begrip inluiden.

Op multilateraal niveau wees Directeur Bradley op het aankomend voorzitterschap van Polen van de EU van 1 januari tot 30 juni 2025.

“Een belangrijke kwestie voor Suriname in onze relatie met de EU is visumvrijstelling voor Surinaamse staatsburgers voor Schengenlanden” benadrukte zij.

De directeur bracht verder in herinnering de ACS-bijeenkomsten die in mei 2024 in Suriname plaatsvonden alsook de EU-CELAC Summit die in 2025 zal worden gehouden.

Voorts informeerde de directeur ook over Suriname’s kandidatuur voor een niet-permanente zetel in de VN-Veiligheidsraad voor de termijn 2043-2044.

Zij gaf tot slot aan dat zij uitkijkt om de relaties en samenwerking met Polen te verdiepen op de geïdentificeerde gebieden van wederzijds belang.

“De toekomst biedt enorme mogelijkheden voor onze twee naties om samen te werken aan gedeelde welvaart en een sterkere internationale gemeenschap”, besloot de directeur.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

wateroverlast overstroming water regen
Suriname

NPS-parlementariër Lau waarschuwt voor gezondheidsrisico’s door overstromingen

Twee scholieren aangehouden in onderzoek naar Oreo koekjes waarin drugs zou zijn verwerkt.
Suriname

Twee scholieren aangehouden na verkoop van ‘edibles’ met drugs in Oreo koekjes

suriname
Suriname

Guillermo Feller: Suriname gaat niet ten onder aan armoede, maar aan menselijk falen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437257
Suriname

Nieuwe Raad van Commissarissen geïnstalleerd bij Telesur

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437242
Suriname

Distributie van schoolmeubilair aan diverse GLO- en VOJ-scholen

aangehouden vrouw gevangenis handboeien arrestatie politie
Suriname

Vrouw aangehouden voor mishandeling en bedreiging in Wageningen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws