• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vissersorganisaties luiden noodklok over intrekken vergunningen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 november 2025 10:00
in Suriname
vissersboot vissen

Vertegenwoordigers van het Visserscollectief en de Surinaamse Vissersvereniging (Survis 2025) uiten hun misnoegen over het intrekken van aan aantal visvergunningen van hun leden.

Tijdens een bijeenkomst met de vaste commissie voor Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) van De Nationale Assemblée werd uitgebreid stilgestaan bij de knelpunten waarmee de visserijsector momenteel te kampen heeft.

Beide organisaties spraken hun ernstige zorgen uit over het plotseling intrekken van vergunningen, een besluit dat volgens hen grote gevolgen heeft voor de sector.

Door het verlies van vergunningen liggen boten stil, vallen inkomsten weg en raken gezinnen in acute financiële problemen. In enkele gevallen, zo werd aangegeven, zouden ook middelen in beslag zijn genomen.

De vertegenwoordigers benadrukken dat beslissingen vaak zonder duidelijke communicatie of hoor en wederhoor plaatsvinden.

Naast de vergunningenkwestie kaartten de organisaties verschillende structurele problemen aan, waaronder: gebrek aan hoor en wederhoor bij genomen besluiten, defecte buitenboordmotoren en een nijpend tekort aan ijs voor verwerking, onzekerheden rond drijfnetvisserij en internationale nalevingsverplichtingen en de dringende noodzaak tot uitvoering van het nationale Fisheries Management Plan.

De commissieleden gaven aan de signalen vanuit de sector serieus te nemen en onderstreepten het belang van de visserij voor de Surinaamse economie, onder meer vanwege de bijdrage aan export, werkgelegenheid en voedselzekerheid.

De vaste commissie zal de geformuleerde aandachtspunten en aanbevelingen bespreken met de minister van LVV om te komen tot een oplossingstraject.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

overtoom
Suriname

Innovatie en erfgoedbescherming hand in hand in Dorp Overtoom te Para

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Omwonenden helpen bij arrestatie na inbraak

training huielijk geweld
Suriname

Training over huiselijk geweld in Saramacca moet zorgen voor snellere bescherming slachtoffers

ai onderwijs en artificial intellegance
Suriname

Onderwijssector in Suriname verdiept zich in verantwoord gebruik van AI

olie gas oil
Suriname

Staatsolie start seismisch onderzoek naar olie- en gasvoorraden voor de kust van Suriname

auto elektrisch tesla
Suriname

Elektrische voertuigen in Suriname straks verplicht verzekerd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws