• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vijf verdachten, waaronder ex-legerleider Bouterse, gedagvaard voor hoger beroep 8-decemberproces

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 juli 2022 00:00
in Nieuws
desi bouterse

GFC NIEUWSREDACTIE- Het hoger beroep in het 8-decemberstrafproces wordt op 29 juli in behandeling genomen door het Hof van Justitie (HvJ) in Suriname.

Het Hof heeft in totaal vijf verdachten gedagvaard. Het gaat om ex-legerleider Desi Bouterse, Ernesto Geffrey, Iwan Dijksteel, Benny Brondenstein en Stephanus Dendoe.

In de kamer van het HvJ nemen zitting de rechters Anand Charan en Dinesh Sewrattan. Ook de militaire rechter Dennis Kamperveen zit in de kamer. De advocaat-generaal zal namens het Openbaar Ministerie (OM) optreden in deze zaak.

De Surinaamse krijgsraad legde de 75-jarige Bouterse op 30 augustus 2021 opnieuw 20 jaar celstraf op voor zijn betrokkenheid bij de moord op vijftien politieke tegenstanders in 1982. Dit vonnis is gelijk aan dat van eind 2019.

Omdat Bouterse tijdens dat proces nooit aanwezig was, werd hij bij verstek veroordeeld.

Daarna tekende hij verzet aan, waardoor de krijgsraad zijn zaak dit jaar opnieuw in behandeling moest nemen. Hij kreeg daardoor ook de mogelijkheid in beroep te gaan.

Bouterse stond in de jaren ’80 aan het hoofd van een militair regime. Hij wordt er niet van verdacht dat hij in december 1982 persoonlijk mensen om het leven heeft gebracht in Fort Zeelandia in Paramaribo.

De voormalige legerleider heeft gezegd het erg te vinden dat hij de Decembermoorden niet heeft zien aankomen.

De geruchtmakende moorden stonden een politieke carrière niet in de weg. Bouterse kon 28 jaar later president worden nadat zijn Nationale Democratische Partij de verkiezingen had gewonnen.

Hij bleef tot 2020 aan de macht. Toen leed zijn partij een verkiezingsnederlaag en kon zijn rivaal Chan Santokhi president worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname verkeer straat politie kps
Suriname

Politie Uitvlugt onderschept 525 kilo cocaïne na wilde achtervolging en houdt drie verdachten aan

gym sport fitness training kracht
Lifestyle

Gratis naar de gym voor alle werknemers in Suriname moet er komen, vindt Pinas

politie 1
Lifestyle

Paramaribo voelt zich in de steek gelaten door beperkte politiepatrouilles

seh spoedeisende hulp AZP
Gezondheid

Levens gaan verloren op SEH in Academisch Ziekenhuis Paramaribo door personeelstekort

fastfood drive thru eten restaurant mcdonald
Lifestyle

Grote vraag naar fastfood zorgt voor lange wachttijden en files op kinderdag

verkeersongeval
Suriname

Vrachtwagen kantelt op weg naar Nieuw Koffiekamp, bestuurder gewond

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws