• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

VIDS eist onafhankelijk onderzoek doodgeschoten Inheemsen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 mei 2023 00:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:48
in Nieuws
vids inheemsen

GFC NIEUWSREDACTIE- De Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS) betreurt het dat twee mensen uit de Inheemse gemeenschap het leven hebben gelaten en eist van de regering een onafhankelijk onderzoek.

Verder wordt geëist dat de nabestaanden een financiële bijstand krijgen om de mensen de begraven.

De VIDS heeft tijdens een gesprek met de regering bewerkstelligd dat een persoon die gisteren actie voerde te Pikin Saron en door de politie in verzekering is gesteld, juridische bijstand krijgt.

De organisatie heeft een ultimatum gesteld aan de overheid. Alle gronden en concessies binnen het woon- en leefgebied van Pikin Saron in Para moeten vóór vrijdag ingetrokken worden. Dat deelde Muriël Fernandes, voorzitter van VIDS, vandaag mee in een vergadering met bewoners van Pikin Saron.

Het traditionele orgaan van Inheemse gezagsdragers had gisteravond een gesprek met onder andere ministers Kenneth Amoksi (Juspol), Albert Ramdin (BIBIS) Krishna Mathoera (Defensie) en Dinotha Vorswijk (GBB).

VIDS wil dat bewoners van Pikin Saron zich niet in de steek gelaten voelen. Vandaar dat het bestuur van het traditionele orgaan van Inheemse gezagsdragers en andere dorpshoofden vandaag een bezoek gebracht hebben aan het desbetreffende dorp.

Fernandes en de andere kapiteins hebben de gemeenschap gevraagd om het hoofd koel te houden.

Mis dit niet:

Nieuwe Nederlandse cyberwet raakt ook Surinaamse bedrijven via klanten

SEOB ziet economisch herstel, maar waarschuwt voor overheidsfinanciën

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Surinaamse bedrijven moeten zich voorbereiden op strengere cyberveiligheidseisen.
Nederland

Nieuwe Nederlandse cyberwet raakt ook Surinaamse bedrijven via klanten

Illustratiefoto.
Suriname

SEOB ziet economisch herstel, maar waarschuwt voor overheidsfinanciën

De Surinaamse ambassade in Brasília ontving 52 basisschoolleerlingen voor een kennismaking met de cultuur, geschiedenis en tradities van Suriname. Foto: CDS
Suriname

Surinaamse ambassade laat 52 Braziliaanse scholieren kennismaken met Nesty, Phagwa en Marrondag

President Jennifer Simons is terug in Suriname na haar deelname aan de 81ste Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Foto: CDS
Suriname

Simons terug in Suriname na VN-missie met gesprekken over klimaat, AI en visumversoepeling

kerk bidden geloof religie
Lifestyle

Nieuwe beslissing Jehovah’s Getuigen over bloed leidt niet tot verandering bij alle Surinamers

geld euro valuta
Lifestyle

Nederlanders kopen massaal huizen in Spanje terwijl Suriname hun investeringsgeld probeert te lokken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws