• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

VHP kan voorlopig liever zwijgen na jaren van wanbeleid, zegt waarnemer

Ida Thornhill door Ida Thornhill
21 september 2025 20:00
in Suriname
Zwijgen mond dicht Man

De politieke spanningen in Suriname blijven onderwerp van discussie.

Volgens Suriname- analist R. Pinas zou het voor de VHP verstandiger zijn om voorlopig niet al te luid van zich te laten horen.

In gesprek met GFC Nieuws zegt hij dat de partij vijf jaar lang de gelegenheid had om orde op zaken te stellen, maar dat dit in zijn ogen niet is gelukt.

“Als we eerlijk zijn, dan kan niemand om de conclusie heen dat de VHP op veel fronten ernstig heeft gefaald,” aldus Pinas.

Hij geeft toe dat hij bij de start van het vorige kabinet president Chan Santokhi nog het voordeel van de twijfel gunde.

Toch werd voor hem al na een jaar duidelijk dat het beleid in de verkeerde richting ging.

“Het begon steeds meer op een grote puinhoop te lijken en nu de beerput open is gegaan wordt mijn conclusie alleen maar bevestigd,” stelt hij.

Volgens de objectieve waarnemer moet de partij daarom voorlopig pas op de plaats maken.

“De VHP zou er goed aan doen om langs de zijlijn te blijven en hun wonden te likken. Laat de huidige regering in alle rust de schade herstellen die door jullie is aangericht,” zegt hij.

Pinas toont zich veel positiever over het huidige leiderschap.

Hij noemt president Jennifer Simons, vicepresident Gregory Rusland en DNA-voorzitter Ashwin Adhin een zeer capabel drietal dat volgens hem meer deskundigheid en visie uitstraalt dan hun voorgangers.

“Ik zie duidelijke signalen dat dit team Suriname een betere koers kan geven.”

De analist spreekt daarmee zijn vertrouwen uit dat de nieuwe regering sterker in staat is om stabiliteit en vooruitgang te brengen, iets waar de samenleving volgens hem dringend behoefte aan heeft.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zwaailicht politie
Suriname

Bewaker aangehouden in Geyersvlijt na incident met vuurwapen

Schoolkinderen
Suriname

Gezonde voeding op school krijgt impuls met nieuw pre-pilot project

Paramaribo Suriname onafhankelijkheidsplein
Lifestyle

Geor Hering daagt Surinamers uit bewijs te leveren voor geesten in presidentieel paleis

dharm mungra
Suriname

DNL biedt discussiestuk WBTRS aan President en DNA

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436325
Suriname

Politie rolt deel van gewelddadige bende op in Wanica

omgevallen boom
Suriname

Loosleiding Kampstafweg vrijgemaakt na belemmering door omgevallen boom

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws