• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

VHP: deze dag symboliseert vrijheid nakomelingen van tot slaaf gemaakte voorouders

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 september 2022 14:00 - Geüpdatet op 20 september 2022 08:12
in Nieuws
BINNENLAND MARRONS scaled

INGEZONDEN– Het is vandaag 260 jaar geleden dat de Saramaccaners vrede hebben gesloten met het koloniaal bestuur.

Deze bijzondere dag herinnert aan de vrede van 19 september 1762 die werd gesloten tussen het koloniale bestuur en de stam van de Saramaccaners. Deze dag symboliseert de vrijheid van de nakomelingen van tot slaaf gemaakte voorouders.

Deze marrongroep heeft een lang traject moeten afleggen voor het verkrijgen van hun vrijheid. Het is daarom belangrijk en plicht van ons om de voorouders te gedenken.

Ze hebben voor ons gestreden zodat wij nu kunnen genieten van onze vrijheid. We moeten de hoop nooit verliezen en de strijd voortzetten voor een beter bestaan, laten we samenwerken aan een duurzame ontwikkeling.

Als partij zijn we blij dat de Saramaccaners gebruik hebben gemaakt van hun vrijheid om te integreren in de samenleving. De Saramaccaners zijn bijna in alle sectoren goed vertegenwoordigd waardoor ze een grote bijdrage leveren aan de ontwikkeling van het land.

In het politieke landschap zijn ze ook goed vertegenwoordigd. Wij van de VHP zijn ervan overtuigd dat deze groep haar bijdrage blijft leveren om Suriname weer gezond te maken.

De VHP feliciteert de totale Surinaamse gemeenschap maar in het bijzonder de Saamaka broeders en zusters met de herdenking van deze bijzondere Saamaka Daka.

Mis dit niet:

Surinaamse economie groeit naar verwachting sneller dan Guyana’s in 2028

Stichting Kibii lanceert The Living Archive en heropent Research Center in Moengo

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Jennifer Simons (Suriname) en Irfaan Ali (Guyana) (archief)
Suriname

Surinaamse economie groeit naar verwachting sneller dan Guyana’s in 2028

Tweedaags symposium brengt Marronkennis, erfgoed en onderzoek samen.
Suriname

Stichting Kibii lanceert The Living Archive en heropent Research Center in Moengo

Nieuwe school Brokopondo High brengt leerlingen uit twintig scholen samen.
Suriname

Nieuwe Brokopondo High start onderwijs met focus op veilige schoolomgeving

Overheidsdiensten en dorpsgemeenschap bundelen krachten rond uitvaart kapitein Palata.
Suriname

Adjoema Kondre bereidt zich voor op uitvaart kapitein Theodore Palata

Moengo verliest historisch monument Casa Blanca aan vlammen. Illustratiefoto.
Suriname

Historisch Casa Blanca in Moengo door brand verwoest

Commissie Excuses voor Hindoestanen zet koning onder druk voor erkenning.
Nederland

Commissie vraagt koning Willem-Alexander om publieke excuses aan nazaten Hindoestaanse contractarbeiders

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws