• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verzekerde Surinamers moeten ineens SRD 9000 betalen voor MRI-scan

Ida Thornhill door Ida Thornhill
9 juni 2026 11:58
in Gezondheid, Suriname
Conflict tussen SZF en AZP treft patiënten die dringend MRI nodig hebben

Conflict tussen SZF en AZP treft patiënten die dringend MRI nodig hebben

Verschillende patiënten in Suriname hebben aan GFC Nieuws laten weten dat zij in grote onzekerheid verkeren nadat zij voor een MRI-scan zijn doorverwezen, maar ondanks hun verzekering toch geconfronteerd worden met hoge kosten.

Volgens de betrokkenen hebben zij eerst een verwijzing van hun medisch specialist ontvangen en vervolgens bij het Staatsziekenfonds (SZF) een goedkeuringsbrief opgehaald voor de MRI-scan.

Tot hun verbazing kregen zij daarna bij het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP) te horen dat de goedkeuring niet voldoende is en dat zij zelf een bedrag van SRD 9000 moeten betalen om de scan te laten uitvoeren.

Patiënten vertellen dat hen is meegedeeld dat er sprake is van een conflict tussen het AZP en het SZF over de tarieven voor MRI-onderzoeken.

Het SZF zou volgens de informatie die zij hebben ontvangen niet akkoord zijn gegaan met aangepaste tarieven, waardoor verzekerden nu tussen beide instellingen klem lijken te zitten.

Financiële last voor kwetsbare gezinnen

Voor veel mensen is een bedrag van SRD 9000 nauwelijks op te brengen. Vooral personen met een laag inkomen geven aan dat zij niet weten hoe zij de kosten moeten betalen, terwijl de medische onderzoeken vaak dringend nodig zijn.

Een tuinman uit Paramaribo die alleen met zijn voornaam Hendrik in het nieuws wil verschijnen, zegt dat hij geschrokken is van het bedrag.

“Ik heb een gezin te verzorgen en hoe moet ik zo’n hoog bedrag betalen? Het is veel meer dan de helft van mijn maandinkomen. Ik heb ook geen familie in Nederland die bereid is mij te helpen met geld. De overheid moet snel een oplossing vinden voor ons financieel zwakkeren”, aldus Hendrik.

Mis dit niet:

Defensie en SZF bereiken overeenstemming over nieuwe ziektekostenverzekering

Suriname en Spanje vieren 50 jaar diplomatieke betrekkingen met bijzonder concert

Oproep aan overheid

De betrokken patiënten hopen dat de overheid, het SZF en het AZP snel tot een oplossing komen. Zij vinden dat verzekerden niet de dupe mogen worden van meningsverschillen tussen instellingen, zeker niet wanneer het gaat om noodzakelijke medische onderzoeken die van groot belang kunnen zijn voor hun gezondheid.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Continuïteit van medische zorg voor militairen, gepensioneerden en overige rechthebbenden staat centraal.
Suriname

Defensie en SZF bereiken overeenstemming over nieuwe ziektekostenverzekering

Gouden jubileum Suriname-Spanje in teken van cultuur, vriendschap en samenwerking.
Suriname

Suriname en Spanje vieren 50 jaar diplomatieke betrekkingen met bijzonder concert

Recherche Regio West spoort 40-jarige man op na aangifte en analyse van camerabeelden.
Suriname

Verdachte aangehouden voor diefstal bij gokwinkel in Nickerie

INTERPOL Washington schenkt gespecialiseerde software en apparatuur aan NCB Paramaribo via Project Terminus.
Suriname

KPS versterkt internationale opsporing van gestolen en verloren paspoorten

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname.
Nederland

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname

Slachtoffer per ambulance overgebracht naar Spoedeisende Hulp Academisch Ziekenhuis Paramaribo.
Suriname

Jager loopt schotverwonding aan buikstreek op tijdens jacht in Blakawatra

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws