• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verplichte registratie inkomen en vermogen: Populisme of echte anti- corruptiemaatregel?

Patty door Patty
4 juli 2024 07:02
in Suriname
Mungra Dharm

Dharm Mungra

Met de aankondiging van de regering om per 1 augustus 2024 publieke functionarissen te verplichten hun inkomen en vermogen te registreren bij de Anti-Corruptie Commissie, rijst meteen de vraag: “Wie houdt wie voor de gek hier?”. Is deze maatregel werkelijk gericht op het bestrijden van corruptie, of is het een populistisch gebaar om de schijn van transparantie te wekken?

Terwijl de registratie van inkomen en vermogen op het eerste gezicht een stap in de goede richting lijkt, staat deze in schril contrast met het feit dat de regering tegelijkertijd het langverwachte verbod op grondbezit door rechtspersonen, waaronder stichtingen, tegen beter weten in en waarschijnlijk zelfs doelbewust nalaat.

Dat laat ingenieur Dharmvir Mungra, voorzitter van De Nieuw Leeuw(DNL) aan GFC Nieuws weten. De politicus zegt verder het volgende.

Stichtingen zijn notoir misbruikt als dekmantel voor corrupte praktijken, waardoor corrupte functionarissen en bevriende speculanten grote lappen grond konden verwerven, vaak tegen betaling van steekpenningen.

De wijdverspreide praktijk van belastingontduiking door middel van stichtingen maakt het probleem nog schrijnender.

In Suriname zijn er momenteel meer dan 58.000 stichtingen, wat neerkomt op één stichting per 10 burgers (jong + oud).

Dit alarmerende aantal getuigt van de omvang van het probleem en de noodzaak om daadkrachtig op te treden.

De bedoeling van deze “halve maatregel” waarmee men komt aandansen is dan ook klaarblijkelijk slechts erop gericht om de geregistreerde inkomens en eigendommen die de bedoelde publieke functionarissen bezitten te witwassen.

Mis dit niet:

Gewapende rovers actief in noord Paramaribo, bewoners voorbereid op nieuwe overvallen

OIS brengt Surinaamse inheemse stem naar regionaal Amazone-overleg

Corrupte regeerders, waaronder ook deze, maken in ons land sinds jaar en dag gretig gebruik van deze verwerpelijke praktijken om zichzelf te verrijken ten koste van land en volk.

Hoogst absurd is dat zelfs het grondregistratie-instituut (GLIS) bekend staat om bepaalde topfunctionarissen die zelfs 60 en meer stichtingen rijk zijn.

Op je borst slaan alsof je iets geweldigs hebt gedaan met deze registratie is dan ook pure fopperij! Intussen blijft het dus gewoon dweilen met de kraan open.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bewoners Tourtonne en Maretraite extra alert na meldingen van gewapende rovers
Suriname

Gewapende rovers actief in noord Paramaribo, bewoners voorbereid op nieuwe overvallen

Negen Amazone-landen werken aan sterkere gezamenlijke inheemse organisatie.
Suriname

OIS brengt Surinaamse inheemse stem naar regionaal Amazone-overleg

RGM ondersteunt 63 leerlingen en 39 ouderen in Nieuw Koffiekamp
Suriname

Zijin Rosebel Gold Mines ondersteunt onderwijs en ouderen in Nieuw Koffiekamp

President Jennifer Simons. Foto: CDS
Suriname

President Simons naar New York voor 81ste Algemene Vergadering VN

“Maroon Legacy Wi Rutu” brengt Marroncultuur en ontwikkeling samen
Suriname

RO presenteert programma “Maroon Legacy Wi Rutu” voor Dag der Marrons 2026

Ambassadeur Ike Antonius sprak in Brasília tijdens de viering van 50 jaar internationale diplomatenopleiding aan het Rio Branco Instituut. Foto: CDS
Suriname

Zestien Surinamers opgeleid aan Braziliaans diplomateninstituut

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws