De opmerkingen van presentator Dennis Schouten over de dood van de 15-jarige Jerryson, die vorige week door de politie werd neergeschoten, hebben geleid tot grote verontwaardiging binnen de Antilliaanse gemeenschap in Nederland.
Tijdens zijn programma Roddelpraat sprak Schouten uit dat hij het “een goede zaak” vond dat de politie had gehandeld zoals zij deed, omdat dit volgens hem een duidelijk signaal afgaf.
Deze uitspraak werd door velen opgevat als ongepast en respectloos, zeker gezien het jonge slachtoffer en het verdriet van de nabestaanden.
Op sociale media reageerden talloze mensen woedend, waarbij sommigen Schouten zelfs met de dood bedreigden.
Hij vertelde in zijn uitzending dat hij berichten kreeg als “tel je k*nkerdagen” en dat hij even heeft overwogen naar de politie te stappen, maar besloot dit uiteindelijk niet te doen.
De moeder van Jerryson heeft inmiddels aangifte gedaan van doodslag tegen de politie.
Haar advocaat Roethof benadrukte dat de jongen in zijn rug zou zijn geschoten, al zijn er ook tegengeluiden die dit betwisten. De zaak blijft daardoor voer voor discussie.
Schouten gaf later toe dat zijn timing “enorm dom” was, maar bleef bij zijn standpunt dat hij vrij moet kunnen zeggen wat hij denkt.
Hij legde de woede deels bij de Antilliaanse gemeenschap zelf en stelde dat bij een witte Nederlander zulke uitspraken waarschijnlijk niet tot massale bedreigingen zouden leiden.
De kwestie zorgt voor een felle maatschappelijke discussie, waarin vrijheid van meningsuiting, politieoptreden en respect voor nabestaanden elkaar raken.
Voorlopig lijkt de woede in de Antilliaanse gemeenschap nog niet geluwd.