Verontrusting in Nickerie na gewapende beroving door bekende van slachtoffer: We zijn nergens meer veilig

verdachte aangehouden politie

Een gewapende beroving aan de Ramadhar Rajaramweg in de vroege ochtenduren heeft de samenleving in Nickerie opnieuw opgeschrikt.

De dader, de 32-jarige D.T., alias “Tingi”, forceerde de woning van een bekende binnen en ging er onder bedreiging met een vuurwapen vandoor met een aanzienlijke som contant geld in een zwarte handtas.

De brute aanval gebeurde in het bijzijn van de echtgenote en schoonmoeder van het slachtoffer, G.A. (31). Wonder boven wonder raakte niemand fysiek gewond, maar het gevoel van veiligheid is zwaar geschonden.

Volgens de politie van Corantijnpolder reed de verdachte langzaam langs de woning van het slachtoffer, waarna een woordenwisseling ontstond.

Kort daarna reed hij het erf op, bewapend, en dwong hij zich met geweld toegang tot de woning.

Later op de dag werd D.T. door het Regio Bijstand Team-West aangehouden op zijn woonadres in Corantijnpolder en in verzekering gesteld.

De schok is groot in de gemeenschap. Dat iemand die persoonlijk bekend is bij het slachtoffer zó ver gaat om gewapend een woning binnen te vallen, roept bij velen vragen op over de staat van de rechtshandhaving, mentale gezondheid, en de groeiende verharding in de samenleving.

“Als mensen die je kent gewapend je huis binnenvallen, wie kun je dan nog vertrouwen? Waar is de grens?”, vraagt een buurtbewoner zich bezorgd af.

“Tingi? Dat is een bekende in de buurt. Hoe is het mogelijk dat zo iemand aan een vuurwapen komt? Waar is de controle?”, stelt een burger in een emotionele reactie.