• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Verdriet en vragen na dood peuter in ziekenhuis

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 september 2025 03:50
in Buitenland
João Miguel Alves da Silva

Een jonge moeder leeft sinds januari in diepe rouw. Haar zoontje van nog geen twee jaar oud overleed enkele uren na een medische ingreep die juist bedoeld was om hem te helpen.

Wat een routineprocedure had moeten zijn, eindigde in een tragedie die het gezin volledig ontwrichtte.

Het drama speelde zich af in het Hospital Geral Materno Infantil van Unimed, in Brazilië. De kleine João Miguel werd daar opgenomen na klachten van hevig braken en kreeg de diagnose longontsteking.

In de intensive care voerde een arts een centrale lijnprocedure uit, waarbij een katheter in de borstkas werd ingebracht. Kort daarna kreeg de jongen ernstige ademhalingsproblemen.

Volgens de familie werden pas uren later perforaties in beide longen ontdekt, met als gevolg een levensbedreigende situatie.

Ondanks een spoedoperatie verslechterde de toestand van João Miguel snel en overleed hij in de nacht.

Zijn moeder verklaarde dat “het leven van haar enige kind verwoest is door een medische fout” en dat ze sindsdien enkel kan functioneren met medicijnen.

De politie bevestigt dat er een onderzoek loopt en dat het dossier in een afrondende fase is. Ook de artsenvereniging van Pernambuco is ingeschakeld.

Unimed liet in een verklaring weten “diep mee te leven met de familie” en benadrukt dat het ziekenhuis strikte veiligheidsprotocollen hanteert.

De ouders hebben inmiddels juridische stappen gezet. Voor hen blijft vooral de pijn en de vraag hoe een routine-ingreep zo dramatisch kon aflopen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Update bouw brug over de Corantijn rivier
Buitenland

Guyanese scheepvaartsector wijst voorstel Suriname over vrijstellingen Corantijnrivier af

vissersboten 1
Buitenland

Guyana blijft inzetten op dialoog met Suriname over visrechten

mia motley
Buitenland

Barbados neemt geen expliciete positie in bij spanningen tussen Venezuela en de Verenigde Staten

maduro
Buitenland

Impact arrestatie Maduro: regionale stabiliteit in gevaar

guyanees leger
Buitenland

Guyana’s premier Phillips spreekt veiligheidstroepen aan grens met Venezuela over paraatheid

madura
Buitenland

Maduro in hechtenis in de VS: foto’s roepen wereldwijde discussie op

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws