• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Verdere uitwerking projecten besproken tijdens bezoek Rutte

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 september 2022 03:26
in Nieuws
Minister van Buitenlandse Zaken van Nederland Z.E. Wopke Hoekstra en ramdin

GFC NIEUWSREDACTIE- Tijdens de 77e zitting van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) van Suriname een overleg gehad met de minister van Buitenlandse Zaken van Nederland, Wopke Hoekstra.

Het onderhoud richtte zich op het verder verdiepen van de bilaterale relatie tussen beide landen. Ramdin benadrukte dat het bezoek van de Nederlandse premier Mark Rutte ongetwijfeld een verdere impuls zal geven aan de dynamische relatie tussen Suriname en Nederland.

Beide ministers gingen in op de recente ontwikkelingen rondom de visumproblematiek en restantmiddelen.

Daarnaast kwamen diverse onderwerpen aan de orde waaronder de energie-ontwikkeling voor wat betreft olie en gas, het belang van efficiënt watergebruik voor wereldwijde voedselvoorziening, de Caribische landen van het Koninkrijk die deel hebben genomen aan de diverse activiteiten tijdens de high-level week, onderwijs, vrouwelijk leiderschap en Small Island Developing States (SIDS).

Ook hebben de ministers van gedachten gewisseld over ontmoetingen met regionale collega’s en met VN-instanties.

Tijdens de ontmoeting is tenslotte afgesproken om in de komende weken heel nadrukkelijk na te gaan op welke wijze projecten die tijdens het bezoek van minister-president Rutte zijn besproken af te kunnen ronden conform een besproken tijdslijn.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro's valuta geld
Lifestyle

Leven als rijke Nederlander in Suriname wordt duurder

lgbt homo
Lifestyle

Surinamers in Nederland staan overwegend neutraal tegenover homohuwelijk

highway markt
Suriname

Markt en stands gecontroleerd aan Martin Luther Kingweg tijdens handhavingsactie

centrale markt
Suriname

Centrale Markt Paramaribo tijdelijk gesloten voor schoonmaak- en ongediertebestrijdingswerkzaamheden

kerpens ambassadeur
Suriname

Suriname versterkt diplomatieke positie bij VN via nieuwe Permanent Vertegenwoordiger

dna santokhi
Suriname

DNA-leden tekenen condoleanceregister ter nagedachtenis aan oud-president Santokhi

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws