• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Verdachte opgepakt in Nickerie na oplichting met valse griffierstruc

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 april 2026 11:30
in Suriname
Verdachte aangehouden in Nickerie na oplichtingstruc waarbij een nepgriffier een vrouw geld liet afstaan.

Verdachte aangehouden in Nickerie na oplichtingstruc waarbij een nepgriffier een vrouw geld liet afstaan.

Een vrouw in Nickerie is slachtoffer geworden van een geraffineerde oplichtingspraktijk waarbij een man zich voordeed als griffier van het Hof van Justitie.

De politie van bureau Paradise wist op dinsdag 14 april 2026 een verdachte aan te houden die betrokken zou zijn bij het in ontvangst nemen van een groot geldbedrag in vreemde valuta.

Nepgriffier lokt slachtoffer in val

De aangeefster werd telefonisch benaderd door een man die haar beloofde haar lopende rechtszaak te versnellen. In ruil daarvoor moest zij een aanzienlijk bedrag betalen. Onder deze valse voorstelling van zaken werd zij overtuigd om het geld af te geven bij het gebouw van Sociale Zaken in Nickerie.

Aanhouding tijdens overdracht

Bij een vervolgafspraak greep de politie in. De vrouw werd begeleid naar de afgesproken locatie, waar een manspersoon het geld in ontvangst zou nemen namens de beller. De verdachte, geïdentificeerd als H.G. (32), werd ter plekke aangehouden. Zijn mobiele telefoon en voertuig zijn in beslag genomen voor verder onderzoek. De persoon die zich voordeed als griffier wist te ontkomen.

Politie waarschuwt voor oplichting

Na overleg met het Openbaar Ministerie is de verdachte in verzekering gesteld. De politie werkt aan de opsporing van de tweede verdachte.

Het Korps Politie Suriname roept burgers op om alert te blijven bij verdachte telefoontjes. Oplichters doen zich vaker voor als medewerkers van officiële instanties en proberen slachtoffers onder druk te zetten om snel geld te betalen. Overheidsinstanties vragen nooit telefonisch om geld voor het versnellen van procedures.

Bron: KPS

ShareTweetSendSend

Meer berichten

rusland patrick brunings duitse bank
Suriname

Suriname in eindfase traject carbon credits

perceel trens goot suriname
Suriname

Infosessie moet duidelijkheid brengen over perceelproblemen De Nieuwe Grond

diakonessenhuis ziekenhuis hospitaal
Suriname

Vp Rusland ontvangt delegatie Diakonessenhuis over financiële situatie

bennie miranda
Suriname

Commotie binnen NDP na zelfbenoeming Bennie Miranda

ebs marciano hellings
Suriname

OWOS en president bespreken situatie bij EBS

Nationalecarrieredaghoogtefoto 176
Nederland

‘Werken in Suriname’: bouwen aan je toekomst in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws