• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Veiligheidsoperatie leidt tot 117 snelrechtprocessen en belangrijke inbeslagnames

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 september 2023 19:16 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:29
in Nieuws, Suriname
Zwaailichten politie

Illustratiefoto

GFC NIEUWSREDACTIE – In het kader van een grootschalige landelijke veiligheidsoperatie in Suriname, uitgevoerd door een gemengd team van de politie, medewerkers van het Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA), en de Militaire Politie (MP), werden op zaterdag 16 september indrukwekkende resultaten behaald.

Tijdens deze operatie werden 1479 voertuigen grondig gecontroleerd, resulterend in 117 snelrecht processen. De operatie onthulde talloze overtredingen en resulteerde in de inbeslagname van wapens, drugs, voertuigen en meer.

De meest voorkomende overtredingen die aan het licht kwamen, omvatten het rijden met micaplaten, het niet aanbieden van voertuigen ter herkeuring, overschrijding van de maximum snelheid, onverzekerde voertuigen, en rijden zonder rijbewijs. In totaal werd er een bedrag van SRD 20.345 aan boetes geïnd.

Opvallend waren de inbeslagnames die tijdens de operatie werden gedaan. Er werden een vuistvuurwapen van het merk Zoraki MD 904, 1 stuk 9 mm patroon, 2 gas buksen, 1 dolkmes, 1 taser, 3 dozen Chinese medicijnen, 1 doos tabletten, 68,5 gram marihuana, 20 gram hasj, 1,45 gram sukru, 11 XTC tabletten en 3,5 gram cocaïne in beslag genomen.

Daarnaast werden 5 personenauto’s, 1 motorfiets en 2 bromfietsen in beslag genomen. Bovendien werden 10 rijbewijzen ingevorderd vanwege overschrijding van de maximum snelheid.

De operatie resulteerde ook in 2 arrestaties op grond van de Vuurwapenwet en 1 arrestatie voor rijden onder invloed.

Buiten de wegcontroles werd er ook aandacht besteed aan de maritieme sector. De Maritieme politie controleerde 2 vaartuigen en 5 aanmeersteigers. Een onbevoegde persoon die aan boord van een vaartuig werd aangetroffen, werd verwijderd en aan wal gebracht.

De Narcotica Brigade deed ook een aantal invallen waarbij drugs onbeheerd werden aangetroffen en in beslag werden genomen. Een gasbuks werd zelfs gevonden in een toiletcistern.

Mis dit niet:

Surinaamse diaspora in New York viert halve eeuw Sranan Dey

SDU bekritiseert uitspraak Van Samson over vrouwelijke president: “Woorden van leiders dragen verantwoordelijkheid”

Aan de Anamoestraat werden tippelaars verwijderd door de medewerkers van Vreemdelingenzaken en Trafficking In Persons, waardoor ook deze kwestie werd aangepakt tijdens deze uitgebreide operatie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minister Landveld viert 50 jaar Sranan Dey in New York
Suriname

Surinaamse diaspora in New York viert halve eeuw Sranan Dey

Cedric van Samson.
Suriname

SDU bekritiseert uitspraak Van Samson over vrouwelijke president: “Woorden van leiders dragen verantwoordelijkheid”

Langatabiki bespreekt grensafspraken.
Suriname

Pamaka Traditionele Autoriteit pleit voor blijvende betrokkenheid bij uitvoering grensprotocollen

Infrastructuur krijgt prioriteit onder districtscommissaris Muller
Suriname

Brug over Parakreek weer veilig na grootschalig herstel

Tijdelijke reis naar Suriname betekent niet automatisch einde van de Ziektewetuitkering.
Lifestyle

Nederlandse ziektewetuitkering meenemen naar Suriname alsnog niet verboden

Heterdaadacties leiden tot drie arrestaties in Paramaribo
Suriname

Politie voorkomt diefstal van kluis bij fastfoodzaak Johan Adolf Pengelstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws