• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Veel miljonairs in Suriname hebben geld op een oneerlijke manier verdiend

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 oktober 2022 19:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:32
in Lifestyle, Opinie
man pak rijk zakelijk

INGEZONDEN- Er zijn nooit officiële cijfers gepubliceerd over het aantal personen in Suriname dat zich miljonair in Amerikaanse dollars mag noemen.

Binnen de samenleving circuleren wel een aantal bekende namen van wie men aanneemt dat ze miljonair of zelfs multimiljonair zijn.

Het is nochtans moeilijk om precies aan te geven hoe groot het vermogen is van bepaalde figuren, vooral omdat veel van hen hun kapitaal via wazige constructies in het buitenland hebben geparkeerd of geïnvesteerd.

Wat wel met veel zekerheid gezegd mag worden is dat veel miljonairs in Suriname hun geld op een oneerlijke wijze hebben binnengeharkt.

Onder de miljonairs zijn ook veel politici en ex- politici die voordat ze aan hun regeringscarrière begonnen, dikwijls niet eens in staat waren om hun EBS- rekening op tijd te betalen.

Door allerlei gewiekste trucjes wisten ze de staat op te lichten en werden de gelden van het volk via allerhande routes weggesluisd naar buitenlandse rekeningen.

Een andere groep die rijk is geworden deed dat door zich bezig te houden met criminele activiteiten, onder anderen het smokkelen van verboden verdovende middelen naar met name Nederland en België.

En dan heb je nog veel heren en dames in Suriname die zich verrijkt hebben binnen het handelsgebeuren. Met woekerwinsten wisten deze lui de sameleving steeds verder leeg te zuigen.

Mis dit niet:

‘Surinaamse familie afzetten op Schiphol en meteen wegrijden steeds normaler’

De VHP na Santokhi: tussen nalatenschap, vernieuwing en leiderschap

Het jammere is dat deze illegale verdienmodellen nog steeds volop worden toegepast.

Het is slechts een klein percentage Surinaamse miljonairs dat op een eerlijke manier met slim en hard werken het zover heeft weten te schoppen.

R. Pinas 

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de GFC Nieuwsredactie het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

schiphol aankomst vertrek
Column

‘Surinaamse familie afzetten op Schiphol en meteen wegrijden steeds normaler’

De VHP staat voor een keuze: continuïteit of echte vernieuwing?
Opinie

De VHP na Santokhi: tussen nalatenschap, vernieuwing en leiderschap

'In Nederland denkt men soms nog dat er bijna niets te verkrijgen is in de supermarkt'. Foto: Illustratief
Opinie

Wanneer is Surinaamse suiker weer verkrijgbaar in de winkels?

Ik ben niet weggegaan omdat ik Suriname haat
Column

Gelukkig faalt Suriname niet een beetje, maar faalt Suriname keihard

aantal zetels juiste zetelverdeling
Column

Diaspora gelooft niet meer in Surinaamse politici, maar waarom?

fast food hamburger
Lifestyle

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws