• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Van Dijk-Silos benadrukt overwinning na rechtszaak: kiesregelingswijzigingen op de agenda van de Nationale Assemblee

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 september 2023 20:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:02
in Nieuws
jennifer van dijk silos 1

GFC NIEUWSREDACTIE – Jennifer van Dijk-Silos, de jurist, beschouwt haar inspanningen als een overwinning, aangezien er nu een solide concept ligt voor wijzigingen in de Kiesregeling dat wordt voorgelegd aan De Nationale Assemblee.

Ze had een rechtszaak aangespannen tegen president Chan Santokhi (namens de Staat) en Assembleevoorzitter Marinus Bee.

Haar eis was dat de president binnen twee weken na de uitspraak van het Constitutioneel Hof een conceptwet zou moeten indienen om de artikelen 9 en 24 van de Kiesregeling aan te passen, conform het vonnis.

Monique Vos, namens de Assembleevoorzitter, voerde formeel en materieel verweer.

Van Dijk-Silos benadrukt dat de president na het kort geding haastig conceptwetten heeft ingediend bij De Nationale Assemblee.

Intussen hebben alle fracties gezamenlijk een initiatiefvoorstel ingediend voor landelijke evenredigheid.

Volgens Van Dijk-Silos voldoet dit conceptwetsvoorstel aan de uitspraak van het Constitutioneel Hof.

Ze is geconsulteerd door de commissie van rapporteurs die zich voorbereidt op de openbare behandeling.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

olie raffinaderij boorplatform
Suriname

Dalende olieprijzen internationaal, maar Surinaamse consument merkt er niets van

auto elektrisch tesla
Suriname

Suriname nog niet klaar voor elektrische auto’s

vrouwe justitia openbaar ministerie OM
Suriname

VHP belooft harde strijd ter bescherming van de rechtsstaat

SONY DSC
Suriname

Suriname positioneert zich als toekomstige boutique cruisebestemming

finabank
Suriname

Finabank bekroond tot ‘Top Employer Suriname 2025’

vhp logo
Suriname

Ramcharan noemt corrupte figuren grootste blokkade binnen de VHP

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws