• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Undercoveronderzoek onthult jaguar-smokkel in Suriname

P. Peterson door P. Peterson
23 februari 2025 14:51
in Suriname
jaguar

In Suriname worden jaguars gestroopt en verkocht aan Chinese bendes die de dieren gebruiken voor traditionele medicijnen en sieraden.

Dit blijkt uit een onderzoek van The Washington Post, waarvoor journalisten Nick Miroff en Carolyn Van Houten naar ons land reisden.

Volgens onderzoekers is de illegale handel in wilde dieren wereldwijd de vierde grootste criminele sector, na drugs, mensensmokkel en vervalste goederen.

In Suriname worden jaguars gedood en hun tanden, botten en organen verkocht. De tanden worden als statussymbool gedragen, terwijl de botten en organen in China verwerkt worden in medicinale drankjes en pasta’s.

De handel in jaguar-delen verloopt vaak via Chinese handelaren die ook betrokken zijn bij andere criminele activiteiten zoals goudsmokkel en drugs.

Een undercoveronderzoek in Paramaribo liet zien hoe een Chinese handelaar openlijk praatte over zijn connecties met smokkelaars in China en Zuid-Amerika. Jaguars worden soms in de jungle gedood door mijnwerkers of gelokt met honden.

De Surinaamse overheid heeft wetten tegen stroperij en handel in beschermde dieren, maar handhaving is zwak door een gebrek aan middelen. In het binnenland zijn weinig rangers en controleposten.

Volgens milieu-activisten is de illegale jachthandel moeilijk te bestrijden, omdat criminelen vaak ook machtige netwerken hebben binnen de goud- en houtindustrie.

Milieu-organisaties roepen op tot strengere controles en betere bescherming van jaguars. Volgens experts is het belangrijk dat Suriname actie onderneemt, omdat de populatie jaguars in gevaar komt.

ShareTweetSend

Meer berichten

Mini Caribbean Expo biedt Surinaamse ondernemers exportpodium
Suriname

AKMOS: Koop lokaal, versterk ondernemers, bouw aan Suriname

senioren ouderen bejaarden
Suriname

Belangrijke hervormingsronde voor Surinaams pensioenstelsel aangekondigd

haven kuldipsingh
Suriname

Kuldipsingh wordt hoofdlogistiek partner voor GranMorgu-project

andre misiekaba
Suriname

Onderzoek binnen Volksgezondheid: SRD 1 miljoen aan apparatuur niet terug te vinden

klm boeing schiphol vliegtuig
Lifestyle

Vliegen naar Zanderij vanuit Schiphol mogelijk niet duurder door speciale belastingregeling

Verbazing
Suriname

Onverwachte aankondiging van mogelijke nationale vrije dag leidt tot verbazing en irritatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws