• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Tripartiet Overleg leidt tot voorstel nieuw akkoord voor 2024

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 januari 2024 10:12
in Suriname
417194896 924873562337841 4501543989149088796 n

Eerder deze week heeft president Chandrikapersad Santokhi het Tripartiet Overleg (TO) met vertegenwoordigers van de vakbeweging, bedrijfsleven organisaties en het clusterteam van ministers voorgezeten.

De vereniging Surinaams Bedrijfsleven (VSB) heeft eerder een gesprek gehad met de president om de status van het bedrijfsleven in het TO te bespreken en enkele sociaal-maatschappelijke vraagstukken aan te kaarten.

Tijdens het overleg werd een evaluatie uitgevoerd van het Tripartiet Overleg akkoord uit 2021 en de huidige instelling van het Tripartiet Overleg, waarbij zowel de rollen als de verantwoordelijkheden van het high-level team en het technische team onder de loep werden genomen.

Het bedrijfsleven heeft voorgesteld om een TO-akkoord voor 2024 op te stellen met een duidelijke high-level prioriteiten agenda die binnen een jaar gerealiseerd moet worden. De intentie is om binnen de komende twee weken een formeel voorstel te presenteren. Bij goedkeuring van alle drie sociale partners zal het akkoord geformaliseerd worden.

Daarnaast werd de rol van de Sociaal-Economische Raad (SER) besproken, een adviesorgaan van de overheid, dat zich moet focussen op lange termijn zaken. Dit benadrukt het belang van een holistische benadering van sociaal-economische vraagstukken.

Het Tripartiet Overleg werd symbolisch afgesloten met de overhandiging van de Sustainable Development Goals (SDG) vlag. De VSB en ASFA alliantie bood een cadeau aan en deed een oproep aan de sociale partners om de SDGs te omarmen als een gezamenlijke, apolitieke, neutrale en verbindende agenda voor de ontwikkeling van Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

centrale markt scaled
Suriname

Suriname lanceert geïntegreerd afvalbeheersysteem op markten in Paramaribo

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434508
Suriname

Onderwijscongres 2026 van start met focus op productiegericht onderwijs en nationale ontwikkeling

pokie anastacia cbb
Suriname

Directoraat Burgerzaken start infosessies voor ruim 900 medewerkers

simons vrouwen nps
Suriname

President Geerlings-Simons ontvangt onderscheiding van vrouwenorganisatie

Opening van de onderwijsconferentie in de Royal Ballroom van Hotel Torarica met optredens van kinderen
Suriname

Suriname start internationale onderwijsconferentie met focus op vernieuwing

graan landbouw productie
Suriname

VSB: Productie Krediet Fonds groeit uit tot motor voor KMO-ontwikkeling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws