• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Trinidad en Tobago betuigt steun aan Suriname na overlijden Santokhi

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 april 2026 15:01
in Suriname
santokhi chan

Regionale leiders eren nalatenschap Santokhi na zijn overlijden

Verschillende regionale leiders, waaronder premier Kamla Persad-Bissessar en voormalige premiers Keith Rowley en Stuart Young, hebben hun condoleances uitgesproken naar aanleiding van het overlijden van voormalig president Chandrikapersad Santokhi.

Premier Persad-Bissessar betuigde namens de regering en het volk van Trinidad en Tobago haar medeleven. Zij prees Santokhi’s inzet voor zijn land en benadrukte dat zijn nalatenschap van publieke dienstbaarheid, discipline en toewijding aan nationale ontwikkeling zal voortleven.

“In dit moment van verlies staan wij solidair met het volk van Suriname. Zijn bijdrage zal nog jarenlang van betekenis zijn voor zowel zijn land als de regio,” aldus de premier.

Erkenning voor zijn dienstbaarheid

Voormalig premier Rowley sprak zijn “diepste condoleances” uit aan de familie, vrienden en het volk van Suriname. Hij gaf aan dat Santokhi’s inzet voor nationale ontwikkeling met respect en dankbaarheid zal worden herinnerd.

Ook voormalig premier Young betuigde zijn medeleven en wenste de nabestaanden kracht en troost toe in deze moeilijke periode.

Loopbaan en betekenis

Santokhi diende als president van Suriname in de periode 2020–2025 en was eerder minister van Justitie en Politie van 2005 tot 2010. Daarnaast was hij voorzitter van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP), de grootste oppositiepartij.

Binnen de regio genoot hij erkenning voor zijn leiderschap en inzet voor nationale ontwikkeling.

De 67-jarige Santokhi overleed in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo, nadat hij thuis onwel was geworden en met spoed was overgebracht naar de Spoedeisende Hulp. De exacte doodsoorzaak is vooralsnog niet bekendgemaakt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

autoongeval wateroverlast
Suriname

Zware regenval veroorzaakt wateroverlast in Paramaribo en omgeving

chan santokhi
Suriname

Overlijden Santokhi raakt ook DNL: oproep tot nationale bezinning

Kaarsen
Suriname

Bromfietser (29) botst tegen achteruitrijdend voertuig en overlijdt ter plaatse

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434002
Suriname

OWRO versterkt samenwerking met DC’s voor betere aanpak lokale vraagstukken

training ondernemers
Suriname

Training ondernemerschapsvaardigheden versterkt lokale ondernemers in Commewijne

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

29 dozen kippen in beslag genomen bij politiecontrole Regio Oost

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws