• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Transformatie van Suriname’s energielandschap met gas en hernieuwbare bronnen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 november 2023 06:33
in Suriname
offshore industrie olie gas oil

Na een zes maanden durende studie heeft de presidentiële Studiegroep Ontwikkeling Gasexploitatie in Suriname onder leiding van Willem Bloem haar eindrapport gepresenteerd aan president Chandrikapersad Santokhi.

Het team, bestaande uit 22 experts heeft uitgebreid onderzoek verricht naar de gasvoorkomens van het land en een strategisch plan opgesteld dat beoogt een bloeiende gasindustrie in Suriname te realiseren.

Tijdens de presentatie op woensdag 22 november benadrukte voorzitter Bloem het belang van het optimaal benutten van gasreserves en middelen voor productie en export, met als doel voldoende inkomsten voor Suriname te genereren.

Volgens Bloem zal de welvaart in Suriname door de olie- en gasindustrie in eerste instantie worden gedreven door de olieontwikkeling in Blok 58, dat recent een nieuwe ontwikkelingsfase is ingegaan. Daarbij zal ook gas worden geproduceerd dat in eerste instantie zal worden geherïnjecteerd.

“Er zijn ook andere locaties in onze offshore waar mogelijk gas kan worden geproduceerd, en er is de mogelijkheid voor tijdelijke import van vloeibaar gas om snel een lokale gasmarkt te ontwikkelen.” Hij benadrukte verder het belang van het proactief creëren van randvoorwaarden voor een lokale en wellicht regionale gasmarkt, inclusief infrastructuur, kennis en capaciteiten.

Bekijk ook:

OGS legt illegale goudwinning in Sarakreek stil, buitenlanders zonder geldige documenten aangetroffen

Somohardjo in Nickerie: “Grondbeleid gaat over rechtvaardigheid en zekerheid voor gezinnen”

Tijdens het onderzoekstraject is diepgaand gekeken naar benodigde wetgeving, capaciteiten, opleidingen en kennis in het bedrijfsleven om de gasindustrie optimaal te exploiteren. Daarnaast is er aandacht besteed aan goede beleidsvorming vanuit de regering.

Voor een optimale productie van gas benadrukte de voorzitter dat de regering moet investeren in randvoorwaarden, waaronder het opbouwen van een reputatie met kundige Surinaamse zakenpartners, transparantie in beleid en financieel beheer, verbetering van bedrijfsvoering, nationale slagkracht en beschikbare deskundigheid.

“Uitbreiding van benodigde wetgeving en regulatie en bouw van benodigde institutionele capabiliteit zijn cruciaal. Ook moet het beleid vanaf een vroeg stadium duidelijk gecommuniceerd worden naar alle belanghebbenden”, onderstreepte de voorzitter.

De studiegroep adviseert sterk om de status van Suriname als koolstofnegatief land te behouden. Het gebruik van aardgas zal het land in staat stellen emissies te reduceren en andere industriële activiteiten te ontplooien.

Santokhi sprak zijn complimenten uit aan het team en bedankte hen hartelijk voor hun inspanningen. Hij benadrukte dat het nationaal strategisch plan duidelijk aangeeft hoe de economie van Suriname kan diversifiëren met inkomsten uit olie en gas.

Het plan zal dienen als leidraad voor de volledige transitie van fossiele brandstof naar groene energie, met de aanleg van een energienetwerk dat optimaal gebruikmaakt van verschillende bronnen zoals thermische, hydro- en hernieuwbare energie.

De president vroeg het team ook om voorstellen te bekijken die de schuldpositie van het land kunnen verbeteren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Controleactie legt omvang illegale goudwinning in Sarakreek bloot.
Suriname

OGS legt illegale goudwinning in Sarakreek stil, buitenlanders zonder geldige documenten aangetroffen

PL-topper Bronto Somohardjo.
Suriname

Somohardjo in Nickerie: “Grondbeleid gaat over rechtvaardigheid en zekerheid voor gezinnen”

Lokale organisaties ontvangen financiering voor natuur- en klimaatinitiatieven
Suriname

Green Heritage Fund Suriname investeert ruim USD 140.000 in vier natuur- en klimaatprojecten

suriname amazone binnenland regenwoud natuur rivier kinderen
Suriname

Suriname scoort rond regionaal gemiddelde op duurzame ontwikkeling, maar uitdagingen blijven groot

klm schiphol airport
Lifestyle

Vakantie naar Suriname kan gevolgen hebben voor je Nederlandse bijstandsuitkering

Staatsschuld blijft hoog ondanks lichte daling.
Suriname

Inflatie blijft druk uitoefenen ondanks stabielere SRD, waarschuwt SEOB

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws