• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

“Train de trainers” trainingsprogramma ter ondersteuning van de continuïteit van het MKB tijdens pandemieën

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 september 2023 13:11 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:38
in Nieuws, Suriname
IMG

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) heeft het initiatief genomen en is gestart met het project “Supporting and Ensuring Small and Medium-sized Enterprises (SMEs) in Suriname and Guyana to Continue Business during Crisis”.

Dit project is goedgekeurd door the standing Committee for Economic and Commercial Cooperation of the Organization of the Islamic Cooperation (COMCEC) Project Funding Unit en tevens gefinancierd onder het COMCEC programma”.

Minister Rishma Kuldipsingh van het ministerie van EZ heeft aangegeven dat het initiatief voor dit project genomen is door het ministerie van EZ naar aanleiding van de zware klappen die het ondernemersklimaat heeft gekregen als gevolg van de COVID-pandemie.

In dit kader is er een driedaagse “train de trainers” trainingsprogramma gestart op woensdag 27 september 2023 in Hotel Babylon.

Het hoofd van het departement KOSGEB (van Turkije) tevens trainer van de workshop, Selim Serkan Ercan, heeft aangegeven dat er tijdens de training gefocust wordt op hoe ondernemers een businessplan kunnen maken om weerstand te kunnen bieden tegen pandemieën.

Volgens Ercan werken zij samen met het ministerie aan dit project, omdat zij de Midden- en Kleinbedrijf (MKB) in Suriname willen ondersteunen.

Onderdirecteur van het onderdirectoraat Interne Markt (IM), Sarita Vyent, heeft aangegeven dat de driedaagse training ter versterking is van de trainingsunit van het ministerie van EZ.

Volgens onderdirecteur Vyent, heeft het ministerie middels het COMCEC-project de technische assistentie gekregen van Turkije, waarbij er 21 personen van binnen en buiten het ministerie getraind zullen worden tot trainers.

De focus ligt ook op riskmanagement, zodat ondernemers kunnen aanleren hoe zij de continuïteit van hun bedrijf kunnen waarborgen tijdens een crisis.

Minister Kuldipsingh heeft aangegeven dat het ministerie moet investeren in ondernemerschap, omdat het de ruggengraat is van de economie van Suriname.

Er is eerst geïnvesteerd in het personeel van het ministerie, zodat zij de nodige capaciteit kunnen bezitten om de ondernemers te faciliteren.

Het ministerie is ook bezig met voorbereidingen om landelijke trainingen te verzorgen, zodat ook lokale productie gestimuleerd kan worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

president Jennifer Simons
Suriname

Econoom Ramautarsing: President Simons mist daadkracht

kindertehuizen para
Suriname

UMA slaat alarm over onveilige kinderopvang in Para en eist ingrijpen overheid

sail vis
Suriname

SAIL Suriname zet in op innovatie en export vis met steun van India

President Simons tijdens SCUA Chinese New Year Gala voor viering Jaar van Vuurpaard
Suriname

President Simons: Chinese gemeenschap draagt bij aan ontwikkeling en welvaart Suriname

tsang
Suriname

Grep voorspelt vertrek minister Tsang na aanhoudende spanningen

Communicatie unit Kabinet van de President
Suriname

Meer dan SRD 9,6 miljoen aan mediakosten uit Santokhi-periode op bord CKP

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws