• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Tragisch verlies van 13-jarige jongen roept op tot strengere maatregelen tegen criminaliteit

Shafely King door Shafely King
7 november 2024 06:00
in Suriname
dief rover roof

Het tragische overlijden van een 13-jarige jongen in Suriname heeft de samenleving diep geraakt.

Dinsdagavond werd hij beroofd van zijn telefoon, waarna hij de daders achternazat.

Tijdens deze achtervolging botste hij tegen de achterkant van een vrachtwagen met container en ging op slag dood.

Dit tragische voorval heeft niet alleen zijn familie getroffen, maar ook de bredere gemeenschap, die zich zorgen maakt over de toenemende criminaliteit.

Het verlies van zo’n jong leven roept ernstige vragen op over de veiligheid op straat en de effectiviteit van het huidige rechtssysteem. Er is nu een groeiende roep om strengere maatregelen.

Sommige stemmen in de samenleving gaan zelfs zover om de invoering van de doodstraf voor misdadigers te overwegen, terwijl anderen pleiten voor zwaardere straffen die een duidelijk signaal afgeven dat dergelijk gedrag onaanvaardbaar is.

De angst is dat zonder effectieve acties de situatie verder zal escaleren.

Dit incident bracht niet alleen de dader(s) in het vizier, maar ook de bredere vraag over jeugdcriminaliteit.

Mis dit niet:

Pinas noemt weigering PG Paragsingh om Somohardjo informatie te geven onaanvaardbaar

Surinaamse ambassade in België verkent kansen voor lokale voedingsproducten

De jongen werd beroofd door andere jeugdigen, wat de samenleving doet afvragen wat de gevolgen zijn voor de daders. “Hoe voelen zij zich nu, wetende dat hun acties zo’n tragisch resultaat hebben gehad?”

Er is een groeiende vraag naar meer gerichte interventies voor jongeren, waarbij zowel preventie als rehabilitatie centraal zouden moeten staan.

De gemeenschap verlangt naar een samenleving waar jeugdigen niet gedwongen worden om zich in criminele activiteiten te begeven.

Ze willen dat er meer wordt gedaan om deze problemen in de kiem te smoren, zodat dergelijke tragedies in de toekomst voorkomen kunnen worden.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

PG Garcia Paragsingh
Suriname

Pinas noemt weigering PG Paragsingh om Somohardjo informatie te geven onaanvaardbaar

Surinaamse producten moeten grotere afzetmarkt krijgen in België.
Suriname

Surinaamse ambassade in België verkent kansen voor lokale voedingsproducten

Certificaatuitreiking aan 24 deelnemers van de training warehouse en logistics employee in Nickerie
Suriname

Suriname wil 3.000 mensen opleiden voor arbeidsmarkt, eerste 24 geslaagden in Nickerie

ambassadeur henry mac donald
Suriname

Mac Donald: ‘Advocaat Mennonieten heeft nu een sterkere zaak tegen de Staat’

Rusland vraagt internationale aandacht voor gelijkwaardigheid en discriminatie
Suriname

VP Rusland benadrukt bijzondere positie van Suriname als multiculturele samenleving bij UNESCO-forum

Rechtsgelijkheid mag niet alleen gelden wanneer het de overheid uitkomt.
Suriname

Uitzetting Mennonieten brengt discussie over rechtsgelijkheid opnieuw naar voren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws