• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Torch Ginger, de tropische bloem die in Suriname nog ontdekt moet worden

Ida Thornhill door Ida Thornhill
24 november 2025 02:00
in Column
Torch Ginger

Torch Ginger. Beeld: AI

In de tuinen van Suriname valt de torch ginger steeds vaker op door zijn felrode, roze en soms ook witte schutbladeren die hoog boven het groen uitsteken.

De bloem wordt vooral bewonderd om zijn schoonheid, maar wat veel mensen niet weten, is dat torch ginger ook eetbaar is en verrassend goed kan worden verwerkt in salades.

Tot nu toe wordt deze tropische bloem in Suriname nog nauwelijks gegeten omdat veel mensen er niet bekend mee zijn of bang zijn het te proberen.

Een tuinliefhebber uit Paramaribo vertelde mij dat hij de torch ginger al jaren in zijn tuin heeft staan, maar het nooit heeft durven proeven.

Pas toen hij informatie opzocht over eetbare bloemen, ontdekte hij dat de jonge scheuten en bloemknoppen een milde, licht zoete smaak hebben en een frisse toevoeging kunnen zijn aan gerechten.

Volgens hem kan het een verrassend accent geven aan salades zonder de andere smaken te overheersen.

In Wanica geven hobbykoks aan dat de bloem door zijn knapperige textuur een interessante dimensie kan toevoegen aan lichte maaltijden. Sommigen experimenteren met een simpele dressing van citroensap en een snufje zout om de natuurlijke smaak te benadrukken.

Toch blijft het idee van het eten van bloemen voor veel Surinamers vreemd, waardoor de culinaire mogelijkheden van de torch ginger nog grotendeels onbenut blijven.

Specialisten hebben mij verteld dat de torch ginger, in rood, roze of wit, veilig is voor consumptie. Voor wie durft te experimenteren biedt de bloem een unieke manier om tropische flair aan salades en andere gerechten toe te voegen.

Met meer bekendheid kan deze bloem in Suriname wellicht hetzelfde succes behalen als in andere tropische landen, waar de bloem al langer op het menu staat.

Ida Thornhill

Docente / Auteur / Columnist 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

schiphol airport
Column

Niet iedereen in Suriname valt voor een Nederlands accent

student lezen school boek
Column

Het papieren woordenboek leert leerlingen iets wat apps niet kunnen

zwanger
Column

Open gesprekken kunnen Surinaamse tieners helpen betere keuzes te maken

kwartel
Column

Kwartels winnen terrein in de Surinaamse keuken

taxi suriname paramaribo
Column

Surinamers met bescheiden inkomen blijken gelukkiger dan gedacht

paramaribo suriname bus staatsbus lijnbus nvb straat verkeer stad
Column

Wat we langs de weg doen zegt veel over onze samenleving

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws