• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Toename van griepgevallen in Suriname: Geen bevestiging van COVID-19-golf

Shafely King door Shafely King
22 mei 2025 23:30
in Gezondheid, Suriname
man ziek hoest griep koorts rook vergif stikken ademen lucht zuurstof hulp

Er circuleren opnieuw signalen over een toename van griepachtige klachten in Suriname.

Binnen de samenleving wordt zelfs gespeculeerd over een mogelijke nieuwe golf van COVID-19.

GFC Nieuws vroeg hierover opheldering aan Ritesh Dhanpat, onderdirecteur van het ministerie van Volksgezondheid.

Volgens Dhanpat zijn er inderdaad aanwijzingen voor een stijging van het aantal mensen met griepachtige klachten.

Hoewel officiële surveillancegegevens nog worden verzameld, wijst het huidige beeld op een relatief zware griep die bij veel mensen voorkomt.

“Er is geen bevestiging dat het hier om een COVID-19-golf gaat, maar dat wordt nader gemonitord,” aldus de onderdirecteur.

Over de testpraktijken meldt Dhanpat dat er momenteel alleen wordt getest bij opgenomen patiënten in ziekenhuizen en wanneer dit medisch noodzakelijk is.

GFC kreeg ook informatie dat sommige huisartsen momenteel geen grieppatiënten ontvangen. Daarop reageert Dhanpat dat het ministerie hierover geen instructies heeft uitgevaardigd.

“Het is gebruikelijk dat patiënten met milde griepklachten thuis uitzieken, eventueel met ondersteunende medicatie. Bij ernstigere klachten, of bij twijfel over bijvoorbeeld een longontsteking, is het raadzaam wél contact op te nemen met de huisarts.”

Dhanpat benadrukt dat de huidige griepgolf zwaarder lijkt te verlopen dan normaal en tot ongeveer twee weken kan aanhouden.

Het algemene advies blijft: neem voldoende rust, eet gezond, drink genoeg en let op tekenen van complicaties.

Het ministerie blijft de situatie nauwlettend volgen en zal, indien nodig, aanvullende informatie verspreiden via officiële kanalen.

Foto ter illustratie 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Hart- en vaatziekten bij vrouwen vaak te laat herkend
Gezondheid

Rotary Club Paramaribo Quota vraagt aandacht voor stille signalen van hartziekten bij vrouwen

Loon in Suriname niet meer toereikend.
Suriname

Frustratie onder inwoners groeit nu salaris nauwelijks basisbehoeften dekt

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws