• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Tientallen miljoenen Amerikaanse dollars verspild aan regeringsreizen maar Surinaamse bevolking blijft arm

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 november 2023 18:00
in Suriname
Hotel

Suriname- analist Soeroechomento heeft felle kritiek geuit op de regering van president Santokhi, met name betreffende de buitenlandse reizen van haar regeringsfunctionarissen.

Volgens de waarnemer hebben de talrijke reizen en logeerpartijen in 5 sterrenhotels van de afgelopen jaren vele tientallen miljoenen Amerikaanse dollars gekost, maar hebben ze geen aantoonbare voordelen opgeleverd voor de gemiddelde Surinamer.

“De extreem hoge kosten van deze reizen, die gefinancierd worden met staatsmiddelen, staan in schril contrast met de huidige economische situatie in het land, waar de bevolking kampt met toenemende armoede”, zegt hij aan GFC Nieuws.

Hij benadrukt dat, terwijl een aanzienlijk deel van het staatsbudget wordt besteed aan dure internationale reizen van hooggeplaatste officials, de gewone burger achterblijft in een verslechterende economische toestand.

Bovendien wijst Soeroechomento op een groeiende kloof tussen de politieke elite en de bevolking. Hij stelt dat de regeringstop onverschillig lijkt voor publieke kritiek en zich onaangedaan toont door de negatieve opinie over hun beleid.

Deze situatie suggereert dat de leiders van de regering hun eigen agenda nastreven, mogelijk ten koste van de welvaart en het welzijn van de gemiddelde Surinamer.

Mis dit niet:

Nieuw Burgerlijk Wetboek moet zich bewijzen in de rechtspraktijk

Nieuw plantagemuseum in Para geopend om slavernijverleden en lokale geschiedenis te bewaren

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Wetgeving is pas succesvol als zij in de praktijk werkt.
Suriname

Nieuw Burgerlijk Wetboek moet zich bewijzen in de rechtspraktijk

Het museum bewaart verhalen over voorouders en plantages en moet ook het culturele toerisme in het district stimuleren.
Suriname

Nieuw plantagemuseum in Para geopend om slavernijverleden en lokale geschiedenis te bewaren

ProBios drone: Mennonietenkamp te Tibiti.
Suriname

Milieuactivisten slaan alarm over ontbossing aan de Albergaweg te Tibiti

DC Rajiv Ramsahai verwacht dat nieuwe havenprojecten en investeringen in toerisme de economie van Commewijne verder zullen stimuleren. Foto: CDS
Suriname

Twee nieuwe havens moeten honderden banen opleveren in Commewijne

Kortgedingvonnis bepaalt overdracht bestuurstaken bij TAS
Suriname

TAS: rechter bevestigt einde benoemingstermijn directeur, dienstverlening wordt hervat

Geld en visum als belangrijkste reden waarom Surinaamse familie Nederland minder vaak bezoeken. Foto: Schiphol Airport
Lifestyle

Met bijna verlopen Nederlands paspoort naar Suriname vliegen kan al op Schiphol misgaan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws