• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Tiener schrijft dagboek op toilet in huis met 19 bewoners

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 juli 2025 22:00
in Lifestyle
vrouw schrijven pen papier handschrift studeren student

Een schrijnende woonsituatie in Paramaribo-Zuid zorgt voor groeiende onrust in de buurt. In een klein huisje met slechts drie slaapkamers wonen maar liefst negentien mensen onder één dak.

Het gaat om vier zussen, hun broer, partners en kinderen die sinds het overlijden van hun ouders samenwonen in het ouderlijk huis.

Volgens betrokkenen hebben de gezinnen weinig keuze. Hun inkomens zijn ontoereikend om op eigen benen te staan, waardoor iedereen blijft wonen waar hij of zij is opgegroeid.

Het huis beschikt over slechts één toilet en een enkele doucheruimte, wat tot dagelijkse ergernissen leidt.

De spanningen zijn recent toegenomen doordat een tienerdochter het toilet langdurig bezet houdt om in haar dagboek te schrijven.

Wat voor haar een zeldzaam moment van rust is, wordt voor anderen een bron van ergernis. Gezinsleden klagen dat ze vaak dringend moeten, terwijl het enige toilet bezet blijft.

Privacy is er nauwelijks. Kamers worden gedeeld door meerdere volwassenen en kinderen, en persoonlijke ruimte is er vrijwel niet.

Volgens buren lijkt niemand stappen te ondernemen om de situatie te veranderen. Iedereen beroept zich op het recht op het huis van hun ouders.

De vraag rijst hoe lang deze situatie houdbaar blijft. Moeten hulpinstanties ingrijpen, of moeten de families zelf verantwoordelijkheid nemen? Voorlopig lijkt niemand bereid te wijken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

winkel supermarkt
Lifestyle

Nederlanders verrast door aanbod Amerikaanse producten in Surinaamse winkels

gezin ouders familie zoon thuis wonen
Lifestyle

KIVC pleit voor structurele aandacht mentale gezondheid Surinaamse ouders

sjoks woord
Lifestyle

‘Sjoks’ lijkt het stopwoord van 2026 in Suriname te worden

Winkelschap supermarkt
Lifestyle

Surinamers blijven worstelen met hoge prijzen omdat de inkomens simpelweg te laag zijn

de pier scheveningen
Lifestyle

Surinamers die in januari naar Nederland reizen krijgen te maken met snijdende kou

dame vrouw
Lifestyle

Waarom sommige Surinaamse Nederlanders worden verward met Marokkanen of Turken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws