• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ticketkosten retourtje Amsterdam vanuit Paramaribo blijken onbetaalbaar voor Surinaamse gezinnen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 juni 2024 16:20
in Lifestyle, Nederland, Suriname
klm boeing 787 dreamliner

Voor veel Surinaamse gezinnen blijkt een bezoek aan Nederland financieel een zware last te zijn. Uit recent onderzoek van GFC Nieuws blijkt dat de kosten voor een retourvlucht naar Amsterdam gedurende de ‘grote vakantie’ bijna onbereikbaar zijn voor de gemiddelde Surinamer.

In de periode waarin de Surinaamse schoolkinderen vrij zijn, loopt de prijs voor een retourticket vanuit Paramaribo naar Amsterdam met KLM op tot maar liefst bijna 1800 Amerikaanse dollars per persoon.

Deze periode is populair voor familiebezoeken en toerisme, maar de hoge kosten maken dit voor velen onmogelijk.

Uit gegevens verzameld door onze lifestyleredactie, onder andere via sociale media, blijkt dat slechts een klein deel van de bevolking in staat is om deze bedragen op te hoesten.

Zelfs wanneer familieleden in Nederland financieel bijspringen, blijft het een dure aangelegenheid. Vooral voor gezinnen die in hotels verblijven en niet bij familie kunnen overnachten, kunnen de kosten snel oplopen tot duizenden euro’s.

Op de sociale mediapagina’s van GFC reageert een inwoner van Paramaribo: “Familie in Nederland heeft ook niet altijd veel geld om te helpen betalen. Er is een misvatting dat alle Hollanders rijk zijn, wat zeker niet altijd het geval is.”

Eerder meldde GFC al dat de prijzen voor tickets vanuit Amsterdam naar Paramaribo eveneens hoog zijn, met kosten rond de 1663 euro.

Deze prijsstelling heeft potentiële toeristen doen uitwijken naar andere bestemmingen, waardoor Suriname belangrijk toerisme-inkomen misloopt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

surinaamse brouwerij
Suriname

13 jongeren klaar voor duurzame baan in de hospitality sector

Nurseryboulanger
Suriname

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

surinaams parlement dna
Suriname

Oud-parlementariër Misiekaba verdedigt initiatiefrecht volksvertegenwoordigers

atletencommissie taekwondo bond
Sport

Surinaamse Taekwondo Associatie voldoet aan IOC-norm met nieuwe Atletencommissie

President Jennifer Simons overhandigt de eerste Geologische Atlas van Staatsolie aan pionier en oud directeur Eddy Jharap op het Kabinet van de President.
Suriname

Geologische atlas Staatsolie overhandigd aan pionier Eddy Jharap bij 45 jaar bedrijf

tsang
Suriname

Minister Tsang: Niets bereidde ons voor op de staat van OWRO

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws