• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers zien technologische achterstand na bezoeken aan andere landen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 januari 2025 02:00
in Lifestyle, Suriname, Technologie
technology laptop mobiel

Illustratiefoto

De technologische vooruitgang wereldwijd ontwikkelt zich razendsnel.

In veel landen is technologie een integraal onderdeel van het dagelijkse leven en speelt het een grote rol in sectoren zoals betalingen, gezondheidszorg en onderwijs.

Suriname blijft volgens veel inwoners die vaker in het buitenland zijn echter achter op dit gebied, vooral in vergelijking met andere landen in de regio, maar ook Europa en de VS.

Surinamers die naar het buitenland reizen merken de verschillen. “In landen zoals Trinidad en Barbados kun je vrijwel overal met een creditcard betalen.

Het is snel en betrouwbaar. Hier in Suriname blijven we relatief vaker afhankelijk van contant geld, wat vaak omslachtig is,” zegt een zakenvrouw in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle.

Onderzoek van GFC Nieuws bevestigt dat de kloof reëel is en wijst uit dat Suriname momenteel niet helemaal klaar is voor een significante technologische ommezwaai.

De grootste belemmeringen zijn een gebrek aan financiële middelen, een achterblijvende infrastructuur en onvoldoende kennis.

Technologie vereist investeringen in hardware, software en scholing.

Mis dit niet:

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Brand Ornamibo onder controle, maar smeulend afval blijft risico vormen

Daarnaast spelen culturele en sociale factoren een rol. Veel inwoners van ons land houden vast aan traditionele manieren van werken en betalen.

Hoewel er enkele initiatieven zijn om digitale betalingen en technologische oplossingen te introduceren, blijven deze beperkt in schaal en impact.

De achterstand remt niet alleen de efficiëntie in het dagelijks leven, maar belemmert ook de economische ontwikkeling.

Toch zijn er mogelijkheden. Met gerichte investeringen, regionale samenwerkingen en bewustwording bij de bevolking kan Suriname stappen zetten richting een meer technologische toekomst.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Smeulend afval houdt brandweer op Ornamibo alert
Suriname

Brand Ornamibo onder controle, maar smeulend afval blijft risico vormen

Parbo Bier 275 ml officieel gelanceerd op Guyanese markt
Suriname

Parbo Bier en Rudisa bundelen krachten voor marktintroductie in Guyana

Surinamers in problemen door gebrek aan Amerikaanse dollars bij cambio’s
Suriname

Surinamers rijden van cambio naar cambio op zoek naar Amerikaanse dollars

Tot 14 augustus aanmelden voor nationale videocompetitie “Dis’ Na Wi Stories”
Suriname

Nieuwe videocompetitie daagt Surinamers uit om het verhaal van hun land te vertellen

DNA-voorzitter Adhin ontvangt boek over Hindostaanse contractarbeid.
Suriname

“De tot Koelie Gemaakten” officieel aangeboden aan De Nationale Assemblee

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws