• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers kunnen duizenden dollars besparen door te stoppen met het drinken van frisdrank

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 februari 2023 08:57
in Lifestyle
frisdranken

GFC LIFESTYLEREDACTIE- “Veel personen die wonen in Suriname zouden duizenden Surinaamse dollars per maand kunnen besparen door te stoppen met het kopen van rotzooivoeding en drank”.

“De meeste mensen kopen ondanks ze beweren niet over voldoende geld te beschikken toch dagelijks grote hoeveelheden flessen frisdranken zoals cola en Fanta en combineren die met peperdure belegde broodjes of porties eten uit restaurants”.

“Er is nota bene een groep die het ook niet kan nalaten om elke dag blikjes bier naar binnen te werken. Ook het aanschaffen van chips, koek, taart en allerhande andere ziekmakende rotzooi kost handenvol geld”, zegt de auteur en criticus R. Pinas aan de lifestyleredactie van GFC in Den Haag.

Naar zijn zeggen zijn dat allemaal nodeloze uitgaven.

“Men klaagt dat ze geen geld hebben maar vreten en drinken zich wel vol met allerhande dure rommel”.

“Elk mens in Suriname kan gewoon water drinken uit de kraan, ook niet uit flesjes want die kosten je honderd keer meer geld”.

“En al die ziekmakende frisdranken zijn nodeloze uitgaven die je overigens bij regelmatige consumptie veel eerder naar je graf brengen”.

Hij adviseert degenen die steeds klagen dat ze te weinig geld hebben om liever een goede thermos of desnoods glazen fles aan te schaffen, deze met kraanwater te vullen en mee te nemen wanneer ze de straat op gaan.

“En ook voor wat betreft het eten gaat het helemaal verkeerd in dit land. Een normaal mens heeft voldoende aan 2 tot 3 maaltijden per dag. Maar men eet zich hier in dit land helemaal kapot”.

“De voedselinname kan in hoofdlijnen bestaan uit vlees, vis, kip, groenten, fruit, eventueel een paar schepjes zilvervliesrijst, een handvol nootjes en een glaasje witte yoghurt”, weet hij zeker.

“Iemand die in staat is om elke dag frisdranken, bier, chips en eten op straat te kopen hoeft niet te komen klagen bij mij dat zij het in financieel opzicht zwaar hebben. Ga die onzin maar aan een ander wijs maken”, aldus de criticus.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

zwervers republic bank suriname paramaribo 2
Lifestyle

Zwerversproblematiek rond toeristische hotspots vraagt om structurele aanpak

Vuurwerk
Lifestyle

Knalvuurwerk tijdens kerst leidt tot ergernis bij gelovigen in Suriname

schiphol airport amsterdam
Lifestyle

Vroege check in op Schiphol voor Surinamevlucht laat velen wakker liggen

Alcohol
Lifestyle

KIVC waarschuwt voor drank in het verkeer tijdens feestdagen

suriname palmentuin
Lifestyle

Veilige buitenplekken voor koppels blijven schaars in Paramaribo

voetbal natio suriname svb
Lifestyle

Goedkope kaartjes beschikbaar om Surinaams elftal live mee te maken op het WK 2026

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws