• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers in Nederland kijken verder dan Amsterdam, Den Haag en Rotterdam

Wonen in Brabant, Gelderland of Limburg bevalt sommige Surinamers goed

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 maart 2026 18:00
in Lifestyle, Nederland
Maastricht Nederland

Illustratiefoto Maastricht. 'Willy Sedoc: Heeft mijn vader goed gedaan om niet tussen de Surinamers in een grote stad te gaan wonen'

Wie aan Surinamers in Nederland denkt, denkt al snel aan de Bijlmer, Almere of Rotterdam.

Grote steden met een sterke Surinaamse aanwezigheid, herkenbare gezichten op straat en winkels die cassave en pom verkopen.

Maar er is een groep Surinaamse Nederlanders die bewust kiest voor een heel andere omgeving, een die juist géén Surinaamse wijk heeft.

Bewuste keuze voor integratie

Lifestyledeskundige Patricia Wong, die jarenlang in Nederland woonde, vertelt aan GFC Nieuws dat een deel van de Surinaams-Nederlandse gemeenschap actief op zoek gaat naar een plek buiten de grote steden.

Niet omdat ze hun roots willen verloochenen, maar omdat ze willen dat hun kinderen opgroeien in een omgeving die de breedte van de Nederlandse samenleving weerspiegelt.

Ze willen geen etnische enclave, maar een plek waar integratie vanzelfsprekend is. Cijfers van het CBS laten overigens zien dat de meeste Surinamers in Nederland nog steeds in de grote steden wonen.

Meer ruimte voor minder geld

Een praktische reden speelt ook mee. In provincies als Noord-Brabant en Limburg is een woning met een grote tuin, een eigen oprit en meerdere slaapkamers nog betaalbaar.

Voor Surinaamse gezinnen, waar familiebezoek en gezamenlijk eten een centrale plek innemen, is die extra ruimte geen luxe maar een noodzaak.

Daar komt bij dat de sociale omgang in deze provincies door veel mensen als warm, gemoedelijk en informeel wordt ervaren.

Een sfeer die goed past bij de Surinaamse cultuur van saamhorigheid en gezelligheid. Het rustiger levenstempo spreekt ook aan: minder haast, minder drukte, meer balans.

Lezers aan het woord

GFC Nieuws-lezer Willy Sedoc woont al 53 jaar in Brabant en kijkt er niet op terug. “Heeft mijn vader goed gedaan om niet tussen de Surinamers in een grote stad te gaan wonen,” schrijft hij.

Elisa Salim woont al bijna veertig jaar in een witte buurt in Brabant. Haar buren aan weerszijden omschrijft ze als familie.

“Iedereen kent iedereen en groet elkaar. Echt rustig.” Over Amsterdam, Rotterdam of Den Haag is ze duidelijk: dat is niets voor haar. Utrecht, waar haar zoon in een gemengde wijk woont, valt in haar ogen nog mee.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paspoort nederland eu
Lifestyle

Discussie over Nederlandse bijstandsuitkering in Suriname

schoenen
Lifestyle

Surinamers hebben gelijk: schoenen horen niet in huis

bezem
Lifestyle

Bezem populairder dan stofzuiger in veel Surinaamse huizen

suriname paramaribo centrale markt 4
Lifestyle

Suriname: hoe hoog is het gemiddeld IQ?

geld valuta dollar
Lifestyle

Kan iedereen in Suriname miljonair worden?

kind school les
Lifestyle

Schaamtegevoelens bij Surinaamse leerlingen door hoogbejaarde vaders op school

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws