• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers bestellen fluoridevrije tandpasta uit Nederland door schaars aanbod

Ida Thornhill door Ida Thornhill
25 maart 2026 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
tandpasta tanden poetsen

Illustratiefoto. 'Kwalijke zaak dat deze tandpasta nauwelijks te verkrijgen is.'

Voor gezondheidsbewuste consumenten in Suriname blijkt het een uitdaging om tandpasta zonder fluoride van goede kwaliteit te vinden in supermarkten en drogisterijen.

Volgens meerdere gebruikers is het aanbod beperkt of nauwelijks aanwezig, waardoor zij alternatieven moeten zoeken om toch aan hun voorkeuren te voldoen.

Lifestyleanalist en trendwatcher Patricia Wong uit Paramaribo laat aan GFC Nieuws weten dat zij inmiddels gestopt is met zoeken in lokale winkels.

“Ik neem niet eens meer de moeite om hier te kijken. Ik bestel mijn fluoridevrije tandpasta gewoon in Nederland en laat het via luchtpost naar Suriname komen,” zegt zij.

Volgens Wong is het een kwalijke zaak dat een basisproduct voor bewuste consumenten zo moeilijk verkrijgbaar is.

Bewuste keuze voor gezondheid

Meer mensen kiezen bewust voor tandpasta zonder fluoride vanwege persoonlijke gezondheidsredenen. Voorstanders geven aan dat zij de natuurlijke processen in de mond willen ondersteunen, waaronder de aanmaak van stikstofmonoxide (nitric oxide), dat een rol speelt bij onder meer de bloedcirculatie en het immuunsysteem.

Daarnaast willen zij controle houden over de ingrediënten die zij dagelijks gebruiken.

Beperkt aanbod dwingt tot import

Het gebrek aan keuze in Suriname zorgt ervoor dat consumenten afhankelijk worden van producten uit het buitenland, vaak tegen hogere kosten en met langere wachttijden. Dit maakt een bewuste levensstijl niet voor iedereen even toegankelijk.

Volgens Wong is er duidelijk vraag naar deze producten en zouden winkels in Suriname hier beter op kunnen inspelen. “Als mensen bewust willen kiezen, moeten die opties er ook zijn,” benadrukt zij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ILoveKofidjompo2025 lelydorp
Suriname

Districtscommissaris Wanica ontkracht geruchten over naamswijziging Lelydorp

petronas suriname
Suriname

Strategische samenwerking voor ontwikkeling offshore olie- en gasvelden in Suriname

arrest gevang politie
Suriname

Man aangehouden bij inval nabij Moengo Mall wegens drugsbezit

gbb grondbeleid
Suriname

GBB waarschuwt: geen ruimte voor tussenpersonen bij afhandeling grondzaken

Bouwvakkers bouw arbeiders
Lifestyle

Werkgelegenheid in bouwsector houdt aan ondanks nieuwe arbeidskrachten

paspoort geld euro's nederlands nationaliteit
Nederland

Oproep om Nederlandse Surinamers meer zeggenschap te geven in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws