• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamer keert terug na emigratie: “Nederland voelt niet als thuis”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 oktober 2024 14:42
in Lifestyle
schiphol suriname stress vertraging

Een Surinaamse heer uit Rotterdam heeft besloten definitief terug te keren naar zijn geboorteland omdat hij zich nooit echt thuis heeft gevoeld in Nederland.

De dertiger vertrok jaren geleden naar Europa als eerstejaarsstudent en bleef na zijn studie werken, maar kon nooit volledig aarden in zijn nieuwe omgeving.

In een e-mail aan GFC Nieuws Lifestyle deelt hij zijn verhaal, maar vroeg om discretie. Hij beschrijft hoe elke terugkomst op Schiphol na vakanties in Suriname hem wekenlang met onaangename gevoelens opzadelt.

“Elke keer dat ik weer land in Nederland, voelt het alsof er een last op mijn schouders valt. Het is alsof ik mezelf kwijtraak in de drukte en het jachtige leven.”

Hoewel hij erkent dat Suriname zijn problemen kent, vindt hij dat er meer is in het leven dan enkel de materiële voordelen van een welvarend land.

“Suriname mag een puinhoop zijn, maar dat maakt me niets uit. Er zijn belangrijkere dingen dan mooie wegen, fietspaden en strak georganiseerde systemen.

Hier in Nederland zijn mensen welvarend, maar ook ongelukkig. Depressies en burn-outs zijn er aan de orde van de dag,” beweert hij.

Hij heeft besloten zijn leven om te gooien en plannen te maken voor een terugkeer naar Suriname. “Ik werk grotendeels online, dus dat maakt het makkelijker. Het bewijs dat geld niet alles is, zie je hier: mensen in Suriname, hoe moeilijk ze het ook hebben, lachen en zijn gelukkig.”

De man hoopt met zijn verhaal anderen te inspireren om na te denken over wat werkelijk belangrijk is in het leven, en oppert dat geluk niet altijd te vinden is in economische welvaart.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

klm vliegtuig airbus
Lifestyle

Worden vluchten naar Suriname geannuleerd door verhoogde kerosineprijs?

Buikspieroefening trainen
Gezondheid

KIVC zegt dat gezond bewegen ook gewoon thuis kan

Aliens
Lifestyle

4 soorten aliens op aarde? Ook in Suriname volgt men de ontwikkeling met spanning

tomaten groenten fruit
Gezondheid

Vraag naar onbespoten groenten lijkt toe te nemen in Suriname

regen wateroverlast overstroming
Lifestyle

Japanse auto’s kunnen vaak probleemloos door ondergelopen straten rijden

GFC. Nieuws uit Suriname
Lifestyle

Nederlanders geschokt door beelden van afval en verstopte afwatering in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws