• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname zal geen landbouwgigant worden, voorspellen analisten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 maart 2024 03:00
in Lifestyle, Suriname
Landbouw

In een analyse gepresenteerd door diverse experts aan GFC Nieuws, wordt de mogelijkheid dat Suriname zich ontwikkelt tot een grote speler op het gebied van landbouw, sterk in twijfel getrokken.

Ondanks de beschikbaarheid van uitgestrekte gebieden met vruchtbare grond, lijkt de realiteit op een ander verhaal te vertellen.

Een significant deel van de werkzame bevolking in Suriname toont weinig tot geen interesse in een loopbaan binnen de landbouwsector.

De voorkeur gaat uit naar banen binnen de overheid, vooral naar kantoorfuncties, wat de groei en ontwikkeling van de landbouwsector belemmert.

Bovendien is slechts een klein aantal mensen volgens hen bereid om zich in te zetten voor veeteelt en visserij, activiteiten die essentieel zijn voor de diversificatie en versterking van de agrarische sector.

Deze desinteresse baart de analisten zorgen, vooral omdat regeringen blijven benadrukken het belang van landbouw, veeteelt en visserij te willen stimuleren.

Het contrast tussen overheidsretoriek en de werkelijke situatie is naar hun zeggen dus opvallend.

Volgens de analisten ligt de sleutel tot het revitaliseren van de Surinaamse landbouwsector mogelijk in het aantrekken van buitenlandse arbeidskrachten die bereid zijn om in deze sector te werken.

Mis dit niet:

Nieuwe rente raakt ook Surinamers met een Nederlandse studieschuld

Jarbandhan eist volledige transparantie over woningbouwproject Reeberg

Zij geloven dat zonder een significante verandering in zowel mentaliteit als beleid, Suriname zijn potentieel als agrarische macht niet zal realiseren.

Het aantrekken van buitenlands talent en investeringen kan een stap zijn om de landbouw, veeteelt en visserij in Suriname nieuw leven in te blazen en uiteindelijk de economische positie van het land te versterken.

Dit roept echter vragen op over duurzaamheid en de integratie van deze arbeidskrachten binnen de Surinaamse gemeenschap.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

DUO heeft de rentepercentages voor 2027 vastgesteld. Foto: Haagse Hogeschool (Steven Lek)
Lifestyle

Nieuwe rente raakt ook Surinamers met een Nederlandse studieschuld

DNA-lid wil duidelijkheid over financiële verliezen, gewijzigde bouwlocaties en verantwoordelijkheden van opeenvolgende regeringen.
Suriname

Jarbandhan eist volledige transparantie over woningbouwproject Reeberg

Surinaamse professionals verdiepen zich in contextgericht en familiegericht werken
Suriname

Mind Matters start nascholing Beschermjassen voor cultuursensitieve hulpverlening in Suriname

Zeespiegelstijging en kusterosie centraal bij ontwikkeling kustatlas
Suriname

Suriname beoordeelt Coastal Threat Atlas om kwetsbare kustgebieden beter te beschermen

Districtscommissaris vraagt geduld tijdens overgang naar nieuwe vuilophaler.
Suriname

OWRO wijzigt aannemer voor vuilophaaldienst in Saramacca

Suriname wil mijnbouwregels beter laten aansluiten op huidige ontwikkelingen
Suriname

Suriname werkt aan modernisering Mijnbouwwet: strengere duidelijkheid over mijnbouwrechten en milieu

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws