Van 5 tot en met 7 november kunnen bezoekers tijdens het Suriname Tourism & Food Festival drie dagen lang genieten van Surinaamse cultuur en culinaire diversiteit.
De officiële opening vond op woensdag 5 november plaats bij Ballroom Prince, dat samen met het Jacana Amazon Wellness Resort fungeert als festivallocatie.
Het evenement richt zich op de promotie van culinair toerisme en viert de rijke smaken en culturele diversiteit van Suriname.
Het Suriname Tourism & Food Festival maakt deel uit van de activiteiten ter gelegenheid van 50 jaar Srefidensi.
Minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) benadrukt het belang van dit initiatief, dat wordt georganiseerd door het directoraat Toerisme.
Volgens de bewindsman is het meer dan alleen een culinair evenement.
“Het is een moment om stil te staan bij onze culinaire diversiteit. Suriname is een land van vele culturen, en dat proef je in onze keuken. We combineren ingrediënten en specerijen uit verschillende tradities tot iets authentiek Surinaams. Dat willen we delen met elkaar én met de wereld.”
Het festival brengt gerenommeerde restaurants, foodproviders en ambassades samen, die zorgen voor een gevarieerd aanbod aan smaken en kookstijlen.
Daarnaast wordt het gezien als een opmaat naar bredere initiatieven voor duurzaam toerisme. Minister Landveld licht toe dat het festival deel uitmaakt van een bredere visie.
“Toerisme is een van de speerpunten van onze toekomst. Onze natuurlijke hulpbronnen zijn eindig, maar onze culturele en natuurlijke diversiteit zijn blijvend. We willen toerisme ontwikkelen als duurzame sector, en daarvoor moeten we eerst zelf leren genieten van wat we hebben.”
Het Suriname Tourism & Food Festival bouwt voort op eerdere toeristische activiteiten, zoals de viering van Wereldtoerismedag eerder dit jaar in Nieuw-Amsterdam en Klaaskreek.
Tegelijkertijd vormt het een basis voor de geplande Heritage Month, die vanaf augustus 2026 jaarlijks zal worden georganiseerd.
“De Heritage Month zal in het teken staan van ‘Hoe wij hier ook samenkwamen’ – onze gemeenschappelijke geschiedenis, muziek, cultuur en smaken. Het is een uitnodiging aan de wereld om onze diversiteit te beleven,” aldus de minister.
Hoewel het festival dit jaar in Paramaribo plaatsvindt, benadrukt minister Landveld dat er plannen zijn om in de toekomst ook de districten sterker te betrekken bij toeristische evenementen.
“Voor dit jubileumjaar is dit onze bijdrage aan 50 jaar onafhankelijkheid. Maar in de toekomst willen we toeristische centra ontwikkelen in de districten, zodat zowel lokale bewoners als internationale bezoekers kunnen genieten van wat elk deel van Suriname te bieden heeft.”
Dit bericht is afkomstig van gov.sr
![[Aggregator] Downloaded image for imported item #419146](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/11/tourism4-750x375.jpeg)



