Suriname heeft actief deelgenomen aan de 4e Ministeriële Bijeenkomst van het China-CELAC Forum, gehouden in de hoofdstad van de Volksrepubliek China.
Minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning vertegenwoordigde Suriname tijdens deze strategische ontmoeting tussen China en de Gemeenschap van Latijns-Amerikaanse en Caribische Staten (CELAC).
Tijdens de bijeenkomst werd de gezamenlijke inzet van China en CELAC-lidstaten opnieuw bevestigd, met focus op ontwikkelingssamenwerking, veiligheid, culturele uitwisseling en economische groei.
Het forum bood Suriname een belangrijk platform om de banden met China en andere CELAC-landen verder te versterken.
De Chinese president Xi Jinping benadrukte de kracht van samenwerking: “United, we are invincible – all must row to move a big boat”, waarbij hij een reeks concrete initiatieven aankondigde om de regio direct te ondersteunen:
3.500 beurzen voor overheidsfunctionarissen uit CELAC-landen
10.000 trainingsplaatsen in China op uiteenlopende vakgebieden
500 beurzen voor internationale Chinese taaldocenten
300 trainingen gericht op armoedebestrijding
1.000 studentenplaatsen binnen het Chinese Bridge-programma
Jaarlijkse uitnodiging van 300 politici uit CELAC-lidstaten
300 kleinschalige projecten ter verbetering van het dagelijks leven
Visumvrijstelling voor vijf CELAC-landen in eerste fase van een ruimer mobiliteitsprogramma
Voor Suriname opent deze samenwerking nieuwe perspectieven op het gebied van onderwijs, infrastructuur, capaciteitsversterking en sociaal beleid.
Raghoebarsing benadrukte het belang van internationale partnerschappen voor de verdere ontwikkeling van het land: “Onze aanwezigheid hier toont dat Suriname actief zoekt naar kansen voor groei, modernisering en mensen-tot-mensverbindingen. De aangekondigde initiatieven sluiten uitstekend aan bij onze nationale ontwikkelingsdoelen.”

Sheryl D. Gallant maakt deel uit van het freelance redactieteam van GFC Nieuws.
Contact: info@gfcnieuws.com of WhatsApp.