• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname moet meer inkomsten genereren uit rijstexport

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 maart 2023 01:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:21
in Nieuws
RIJST LANDBOUW

Bijna twee weken geen water: rijstsector onder zware druk

GFC NIEUWSREDACTIE- Het land moet meer inkomsten kunnen genereren uit de rijstexport.

Dit zegt het Rijstplatform onder voorzitterschap van landbouwdirecteur Soedeschand Jairam tijdens een werkbezoek gebracht aan president Chandrikapersad Santokhi.

Het platform, welke in 2022 in het leven is geroepen om een ommekeer te brengen in de Surinaamse rijstsector heeft tijdens het overleg met de regeringsleider op dinsdag 28 februari verslag gedaan over resultaten die zijn behaald, maar ook knelpunten die extra aandacht behoeven.

Het platform probeert middels een ketenbenadering de rijstsector te stimuleren. Jairam heeft aangegeven dat er in de afgelopen periode een werkplan is geformuleerd op basis van de gestelde doelen.

“We zijn bezig met diverse actiepunten, maar het is belangrijk om overleg te plegen met de regering. Om een aantal zaken gedaan te krijgen hebben we ook rechtstreeks ondersteuning nodig van de regering”, aldus Jairam. De voorzitter heeft opgemerkt dat er een afname is in de inzaai van padie. “Wij hebben een aantal productie stimulerende maatregelen voorgesteld vandaag.”

In het overleg met president Santokhi is er onder andere van gedachten gewisseld over de rattenplaag, watermanagement, zaaizaad, chemicaliën, grondpapieren en financieringsmogelijkheden. Er is bijzondere aandacht gevraagd om de padieboeren te ondersteunen met incentives.

Jairam geeft verder aan dat er veel meer geïnvesteerd moet worden in onderzoek. Dit ter vergroting van de productie, kwaliteit en diversiteit, bevorderen van consistentie en verbetering van de kwaliteit van padie en het eindproduct. “Wij moeten kunnen blijven voldoen aan de internationale standaarden. Het land moet meer inkomsten kunnen genereren uit de rijstexport”, aldus de landbouwdirecteur.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

lgbt homo
Lifestyle

Surinamers in Nederland staan overwegend neutraal tegenover homohuwelijk

highway markt
Suriname

Markt en stands gecontroleerd aan Martin Luther Kingweg tijdens handhavingsactie

centrale markt
Suriname

Centrale Markt Paramaribo tijdelijk gesloten voor schoonmaak- en ongediertebestrijdingswerkzaamheden

kerpens ambassadeur
Suriname

Suriname versterkt diplomatieke positie bij VN via nieuwe Permanent Vertegenwoordiger

dna santokhi
Suriname

DNA-leden tekenen condoleanceregister ter nagedachtenis aan oud-president Santokhi

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Suriname

Ministerie benadrukt: E-bike is geen speelgoed

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws