• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname moet kennis intellectuelen uit Nederland beter benutten

Ida Thornhill door Ida Thornhill
3 februari 2026 04:00
in Nederland, Suriname
melvin bouva en surinaamse studenten

Melvin Bouva met leden van de Surinamese Student Association

Suriname-analist R. Pinas vindt dat Surinamers in Nederland veel meer inspraak zouden moeten krijgen in het bestuur van Suriname, met name in een adviserende rol.

Aan GFC Nieuws zegt hij dat er in Nederland een grote groep intellectuelen van Surinaamse komaf woont met waardevolle kennis en ervaring die momenteel onvoldoende wordt benut.

Volgens Pinas is dat een gemiste kans voor de ontwikkeling van het land.

Hij stelt dat Suriname kampt met een ernstig tekort aan deskundigen op belangrijke beleidsgebieden.

“Het is evident dat wij hier te maken hebben met een gebrek aan mensen met de juiste kennis. Dat zorgt voor stagnatie en vertraagt de vooruitgang,” aldus de analist.

Door expertise buiten de landsgrenzen structureel te betrekken, kan volgens hem een nieuwe impuls worden gegeven aan beleid en besluitvorming.

Kennis benutten over de grenzen heen

Hij wijst erop dat Suriname eerder al heeft laten zien open te staan voor deskundigheid uit Nederland.

Als voorbeeld noemt hij de voetbalwereld, waar kennis en begeleiding van Surinamers in Nederland worden ingezet om het niveau te verhogen.

“Als we dat vanzelfsprekend vinden voor sport, waarom zou dat dan niet kunnen voor politiek en bestuur?” vraagt hij zich af.

Volgens de observator hoeft het niet te gaan om directe politieke macht, maar juist om goed georganiseerde adviesstructuren.

Daarmee kan beleid worden verrijkt met internationale ervaring en actuele kennis, zonder de lokale besluitvorming te ondermijnen.

Noot Redactie GFC Nieuws:

Suriname hoeft het wiel niet opnieuw uit te vinden; Ghana heeft met de oprichting van het ‘Office of Diaspora Affairs’ al bewezen dat een formele brug tussen de overheid en hoogopgeleide burgers in het buitenland een katalysator is voor nationale modernisering.

Tijd voor een radicale ommezwaai

Pinas stelt dat de regeringen van de afgelopen decennia onvoldoende resultaat hebben geboekt.

“We zullen eerlijk moeten toegeven dat het zo niet heeft gewerkt. Dat betekent dat het tijd is voor een radicale ommezwaai,” zegt hij.

Volgens hem kan het actief betrekken van Surinamers in Nederland een belangrijke stap zijn richting duurzame vooruitgang voor Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kaars dood overleden rouwproces
Suriname

Bromfietser overleden na botsing met EBS-mast

handboeien arrest aanhouding verdachte
Suriname

Gevangenneming ex-FAI-directeur legt jarenlange bestuurlijke chaos bloot

NL leger en politie crime criminaliteit
Suriname

Strijd tegen criminaliteit vraagt meer dan ferme taal

geld portemonnee leeg
Suriname

Voorzichtigheid geboden bij loonbeleid, zegt president

Kaarsen
Suriname

Bromfietser verongelukt na botsing met EBS-mast op Kwattaweg

amnestie slachtoffers 8 decembermoorden actie
Suriname

‘Te veel wetten werken niet’: Betterson kritisch op wetgevingspraktijk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws