• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname krijgt steun voor kandidatuur rechter Kuldip Singh bij Inter-American Human Rights Court

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 augustus 2021 15:13 - Geüpdatet op 3 augustus 2021 10:22
in Nieuws
3s 11

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname geniet de steun van een aantal landen voor de kandidatuur van rechter Maytrie Kuldip Singh als een van de zeven rechters bij de Inter-American Human Rights Court.

Het land heeft onder meer de steun van de Caricom. Deze informatie gaf minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking van Suriname tijdens een zoompersconferentie.

Hij is recentelijk samen met collega-minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie teruggekeerd van een buitenlandse missie.

Tijdens de 21ste Vergadering van Buitenlandse Ministers van ‘The Community of Latin America and Caribbean States’ (CELAC), heeft minister Ramdin bilaterale gesprekken gevoerd en gelobbyd voor de kandidatuur van rechter Kuldip Singh.

“We hebben tijdens deze bijeenkomst van de gelegenheid gebruikgemaakt om te lobbyen voor de kandidatuur van Suriname voor de Inter-American Human Rights Court,” aldus de bewindsman.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Suriname is op het nippertje aan een grote ramp ontsnapt, Santokhi heeft op tijd op de rem getrapt

Rechter Kuldip Singh wordt als kandidaat van Suriname inmiddels ook ondersteund door Caricom.

Minister Ramdin voegt eraan toe dat het voor het eerst is dat Suriname een kandidaat voordraagt.

Tevens is het de eerste keer dat het Inter-Amerikaans Hof in Costa Rica een Surinamer zou kunnen hebben met een ander rechtssysteem dan wat zij gebruikelijk zijn “en het gaat ook nog om een vrouwelijke kandidaat”.

Mis dit niet:

West-Suriname krijgt trainingen en grants voor duurzaam ondernemerschap

‘Rijke Surinaamse ouders willen een huis kopen voor hun kind in Nederland’

De bewindsman zegt dat dit allemaal bijzonderheden zijn die gespeeld hebben. Behalve dat Suriname reeds van een aantal landen steun toegezegd heeft gekregen, overwegen andere landen hun steun aan ons land. Minister Ramdin benadrukt dat de campagne wordt voortgezet.

Gehoopt wordt dat wanneer later dit jaar de verkiezing plaatsvindt, Suriname voldoende steun heeft om Kuldip Singh gekozen te krijgen als eerste Surinamer in het Inter-Amerikaanse Hof.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Grants moeten lokale economie en natuurbescherming in West-Suriname versterken
Suriname

West-Suriname krijgt trainingen en grants voor duurzaam ondernemerschap

KLM Boeing 777 op Zanderij
Lifestyle

‘Rijke Surinaamse ouders willen een huis kopen voor hun kind in Nederland’

Dodelijk incident na vechtpartij tussen drie mannen in Doewatrastraat
Suriname

Man overlijdt na schot met eigen vuurwapen tijdens vechtpartij in Munder

Nieuwe standaarden richten zich op kwaliteit, milieu en voedselveiligheid.
Suriname

Suriname wil vijf internationale normen actualiseren voor bedrijfsleven

Ondernemers uitgenodigd om ontwerp-belastingwetten kritisch te beoordelen.
Suriname

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

KLM-kist op Zanderij airport
Lifestyle

Naar Suriname terugverhuisd? Nederlandse Belastingdienst kan nog aangifte van je verwachten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws