• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname krijgt steun voor kandidatuur rechter Kuldip Singh bij Inter-American Human Rights Court

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 augustus 2021 15:13 - Geüpdatet op 3 augustus 2021 10:22
in Nieuws
3s 11

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname geniet de steun van een aantal landen voor de kandidatuur van rechter Maytrie Kuldip Singh als een van de zeven rechters bij de Inter-American Human Rights Court.

Het land heeft onder meer de steun van de Caricom. Deze informatie gaf minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking van Suriname tijdens een zoompersconferentie.

Hij is recentelijk samen met collega-minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie teruggekeerd van een buitenlandse missie.

Tijdens de 21ste Vergadering van Buitenlandse Ministers van ‘The Community of Latin America and Caribbean States’ (CELAC), heeft minister Ramdin bilaterale gesprekken gevoerd en gelobbyd voor de kandidatuur van rechter Kuldip Singh.

“We hebben tijdens deze bijeenkomst van de gelegenheid gebruikgemaakt om te lobbyen voor de kandidatuur van Suriname voor de Inter-American Human Rights Court,” aldus de bewindsman.

Bekijk ook:

Beraad onderwijsbonden Suriname gaat tweede dag in, scholen blijven gesloten

Zwangere jonge vrouw uit huis gezet door moeder

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Suriname is op het nippertje aan een grote ramp ontsnapt, Santokhi heeft op tijd op de rem getrapt

Rechter Kuldip Singh wordt als kandidaat van Suriname inmiddels ook ondersteund door Caricom.

Minister Ramdin voegt eraan toe dat het voor het eerst is dat Suriname een kandidaat voordraagt.

Tevens is het de eerste keer dat het Inter-Amerikaans Hof in Costa Rica een Surinamer zou kunnen hebben met een ander rechtssysteem dan wat zij gebruikelijk zijn “en het gaat ook nog om een vrouwelijke kandidaat”.

De bewindsman zegt dat dit allemaal bijzonderheden zijn die gespeeld hebben. Behalve dat Suriname reeds van een aantal landen steun toegezegd heeft gekregen, overwegen andere landen hun steun aan ons land. Minister Ramdin benadrukt dat de campagne wordt voortgezet.

Gehoopt wordt dat wanneer later dit jaar de verkiezing plaatsvindt, Suriname voldoende steun heeft om Kuldip Singh gekozen te krijgen als eerste Surinamer in het Inter-Amerikaanse Hof.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Onderhandelingen over toelagen centraal in conflict
Suriname

Beraad onderwijsbonden Suriname gaat tweede dag in, scholen blijven gesloten

Illustratiefoto
Lifestyle

Zwangere jonge vrouw uit huis gezet door moeder

Nieuwe vliegverbinding vormt opstap naar bredere samenwerking
Suriname

Zes overeenkomsten moeten bilaterale samenwerking tussen Suriname en Dominicaanse Republiek versterken

OWRO intensiveert aanpak wateroverlast met noodpompen en structurele maatregelen.
Suriname

Minister Tsang: achterstanden in ontwateringssysteem worden versneld aangepakt

Rusland roept op tot rust en snelle oplossing in onderwijscrisis.
Suriname

Waarnemend president zet in op snelle normalisatie van onderwijssector

Masteronderzoek moet bijdragen aan effectiever verkeersbeleid in Suriname.
Suriname

Afgestudeerde jurist presenteert onderzoek naar uitvoerbaarheid ontwerpwet Verkeersautoriteit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws