• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname krijgt steun voor kandidatuur rechter Kuldip Singh bij Inter-American Human Rights Court

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 augustus 2021 15:13 - Geüpdatet op 3 augustus 2021 10:22
in Nieuws
3s 11

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname geniet de steun van een aantal landen voor de kandidatuur van rechter Maytrie Kuldip Singh als een van de zeven rechters bij de Inter-American Human Rights Court.

Het land heeft onder meer de steun van de Caricom. Deze informatie gaf minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking van Suriname tijdens een zoompersconferentie.

Hij is recentelijk samen met collega-minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie teruggekeerd van een buitenlandse missie.

Tijdens de 21ste Vergadering van Buitenlandse Ministers van ‘The Community of Latin America and Caribbean States’ (CELAC), heeft minister Ramdin bilaterale gesprekken gevoerd en gelobbyd voor de kandidatuur van rechter Kuldip Singh.

“We hebben tijdens deze bijeenkomst van de gelegenheid gebruikgemaakt om te lobbyen voor de kandidatuur van Suriname voor de Inter-American Human Rights Court,” aldus de bewindsman.

Bekijk ook:

Rotary Club Paramaribo Residence rondt driejarig project ter versterking van wiskundeonderwijs af

Bigi Pranasi Krutu in Mawakabo zet koers uit naar nieuw plantagebestuur en ontwikkeling

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Suriname is op het nippertje aan een grote ramp ontsnapt, Santokhi heeft op tijd op de rem getrapt

Rechter Kuldip Singh wordt als kandidaat van Suriname inmiddels ook ondersteund door Caricom.

Minister Ramdin voegt eraan toe dat het voor het eerst is dat Suriname een kandidaat voordraagt.

Tevens is het de eerste keer dat het Inter-Amerikaans Hof in Costa Rica een Surinamer zou kunnen hebben met een ander rechtssysteem dan wat zij gebruikelijk zijn “en het gaat ook nog om een vrouwelijke kandidaat”.

De bewindsman zegt dat dit allemaal bijzonderheden zijn die gespeeld hebben. Behalve dat Suriname reeds van een aantal landen steun toegezegd heeft gekregen, overwegen andere landen hun steun aan ons land. Minister Ramdin benadrukt dat de campagne wordt voortgezet.

Gehoopt wordt dat wanneer later dit jaar de verkiezing plaatsvindt, Suriname voldoende steun heeft om Kuldip Singh gekozen te krijgen als eerste Surinamer in het Inter-Amerikaanse Hof.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

55 wiskundeleerkrachten ontvangen certificaat na intensief scholingstraject.
Suriname

Rotary Club Paramaribo Residence rondt driejarig project ter versterking van wiskundeonderwijs af

Nazaten en erfgenamen werken samen aan duurzame toekomst plantages Suriname.
Suriname

Bigi Pranasi Krutu in Mawakabo zet koers uit naar nieuw plantagebestuur en ontwikkeling

Ondernemer en overheid slaan handen ineen voor betere afwatering.
Suriname

Grotere duiker moet wateroverlast aan Bijlhoutweg verminderen

Illustratiefoto.
Suriname

Stichting Witsanti brengt hiv-voorlichting en preventie dichter bij de gemeenschap

Discussie laait op rond opslag van radioactieve materialen voor olie-industrie
Suriname

Opslag radioactieve bronnen voor de olie- en gassector geen nieuw fenomeen in Suriname

Gecoördineerde actie moet gevolgen van wateroverlast beperken.
Suriname

Bewoners Ireneweg ontvangen zandzakken tegen wateroverlast

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws