• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname krijgt Kinderombudsinstituut

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 January 2022 02:03
in Nieuws
kinderen 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse president, Chandrikapersad Santokhi, heeft een werkgroep geïnstalleerd die zich zal buigen over de randvoorwaarden en implementatie van het Kinderombudsinstituut Suriname (KOS).

De werkgroep wordt onder andere belast met het finaliseren van wetgeving en andere documentatie rakende kind- en jeugdzorg.

Het KOS is ingesteld om de rechten van de kinderen te waarborgen, voornamelijk conform het Verdrag inzake de Rechten van het Kind (IVRK), en de nationale wetgeving. Volgens artikel 4 van het kinderrechtenverdrag dient er een instelling te komen die kinderrechten moet waarborgen.

Suriname heeft het kinderrechten verdrag op 26 januari 1990 getekend, en op 1 maart 1993 geratificeerd. “Kinderen hebben allemaal dezelfde rechten, en het is geweldig dat er eindelijk een instituut wordt opgezet speciaal voor kinderrechten”, stelt Malinie Kaersenhout initiatiefnemer tevens voorzitter van de KOS.

De werkgroep bestaat uit leden afkomstig van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) en een aantal afgevaardigden van de ministeries van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, Arbeid Werkgelegenheid en Jeugdzaken, Onderwijs Wetenschap en Cultuur en Justitie en Politie.

De groep is begonnen met een conceptwet met betrekking tot het fungeren van KOS, daarnaast ligt het in de planning om een conferentie te houden met stakeholders die zich bezig houden met kinderen.

De werkgroep is voor 5 maanden geïnstalleerd met de bedoeling binnen deze tijd de randvoorwaarden in kaart te brengen conform de presidentiële resolutie.

ShareTweetSend

Meer berichten

robinson kirk
Buitenland

Verdachte moord op Charlie Kirk riskeert doodstraf

bouw aannemer arbeider
Suriname

Nieuwe standaard voor Surinaamse bouw- en technieksector

Herdershond Duitse herder hond puppy
Lifestyle

Hittegolf in Suriname zo bescherm je je dier tegen uitdroging en stress

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws