• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname krijgt Kinderombudsinstituut

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 januari 2022 02:03
in Nieuws
kinderen 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse president, Chandrikapersad Santokhi, heeft een werkgroep geïnstalleerd die zich zal buigen over de randvoorwaarden en implementatie van het Kinderombudsinstituut Suriname (KOS).

De werkgroep wordt onder andere belast met het finaliseren van wetgeving en andere documentatie rakende kind- en jeugdzorg.

Het KOS is ingesteld om de rechten van de kinderen te waarborgen, voornamelijk conform het Verdrag inzake de Rechten van het Kind (IVRK), en de nationale wetgeving. Volgens artikel 4 van het kinderrechtenverdrag dient er een instelling te komen die kinderrechten moet waarborgen.

Suriname heeft het kinderrechten verdrag op 26 januari 1990 getekend, en op 1 maart 1993 geratificeerd. “Kinderen hebben allemaal dezelfde rechten, en het is geweldig dat er eindelijk een instituut wordt opgezet speciaal voor kinderrechten”, stelt Malinie Kaersenhout initiatiefnemer tevens voorzitter van de KOS.

De werkgroep bestaat uit leden afkomstig van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) en een aantal afgevaardigden van de ministeries van Sociale Zaken en Volkshuisvesting, Arbeid Werkgelegenheid en Jeugdzaken, Onderwijs Wetenschap en Cultuur en Justitie en Politie.

De groep is begonnen met een conceptwet met betrekking tot het fungeren van KOS, daarnaast ligt het in de planning om een conferentie te houden met stakeholders die zich bezig houden met kinderen.

De werkgroep is voor 5 maanden geïnstalleerd met de bedoeling binnen deze tijd de randvoorwaarden in kaart te brengen conform de presidentiële resolutie.

Mis dit niet:

KIVC wil dat Suriname roken in de omgeving van kinderen strafbaar maakt

Surinaamse modeontwerper en zanger trekken aandacht tijdens internationaal evenement in Nicaragua

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Roken sigaret kind
Lifestyle

KIVC wil dat Suriname roken in de omgeving van kinderen strafbaar maakt

Julio Irokromo presenteert nieuwe collectie in Nicaragua
Suriname

Surinaamse modeontwerper en zanger trekken aandacht tijdens internationaal evenement in Nicaragua

Johan Adolf Pengel Luchthaven
Suriname

Paspoortcontrole op luchthaven Zanderij niet door alle reizigers als onvriendelijk ervaren

Dc Ramautar spreekt ondernemer aan over vertragingen bij vuilophaaldienst in Saramacca.
Suriname

Vuilophaaldienst Saramacca onder druk, dc eist duidelijkheid over vertragingen

Dritabiki wijst cyanidewinning af na incident in Godo Olo
Suriname

Overheid bespreekt cyanide-incident met gemeenschap Dritabiki: bewoners willen geen cyanidewinning meer

Dc Bhattoe kondigt veldoriëntatie aan na klachten bewoners Welgedacht B
Suriname

Bewoners Welgedacht B leggen klachten over wateroverlast, diefstal en verkeersveiligheid voor aan dc Bhattoe

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws