• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname krijgt capaciteitsversterking van Inter-Amerikaanse Commissie voor Mensenrechten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 februari 2023 03:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:33
in Nieuws
Suriname krijgt capaciteitsversterking van Inter Amerikaanse Commissie voor Mensenrechten

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), Albert Ramdin, heeft een bilateraal onderhoud gehad met een delegatie van de Inter-Amerikaanse Commissie voor mensenrechten (IAHCR).

De IACHR-delegatie onder leiding van de commissarissen Edgar Stuardo Ralón Orellana en Margarette May Macaulay is in Suriname in het kader van promotionele en technische assistentie van het IAHCR.

Dit bezoek dient als follow-up van eerdere werkontmoetingen tussen Suriname (ministerie van BIBIS en ministerie van Justitie en Politie) en de IACHR, die plaatsvonden in 2020 en 2021.

Het huidig bezoek heeft tot doel de betrekkingen van de commissie met het land te versterken en onderstreept ook nog het belang van de staat Suriname om de IACHR te verzoeken technische assistentie te verlenen aan statelijke en niet-statelijke actoren.

Suriname heeft specifiek om advies gevraagd bij het uitvoeren van overheidsbeleid met een mensenrechtenbenadering, met betrekking tot het opstellen van een nationaal Mensenrechtenplan en bij het voorzien in institutionele versterking van het management van het Nationaal Mensenrechteninstituut.

Minister Ramdin heeft tijdens de ontmoeting het belang van de bescherming van de mensenrechten voor de Surinaamse regering in herinnering gebracht. De bewindsman gaf aan dat Suriname de waardevolle bijdrage van de commissie aan de bevordering en bescherming van de mensenrechten in de landen van het westelijk halfrond erkend.

Tot slot gaf minister Ramdin aan de vervolgontmoetingen van dit bezoek toe te juichen waarbij, onder andere, relevante actoren bewust zullen worden gemaakt van het werk van de commissie, de beginselen en normen van het Inter-Amerikaanse systeem van mensenrechten, evenals de mechanismen van de IACHR door het delen van informatie en capaciteitsopbouw.

Mis dit niet:

Vicepresident Rusland voert overleg met Curaçaose minister-president

Saamaka-gemeenschap vraagt internationale aandacht voor natuur en landrechten

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname en Curaçao willen bilaterale samenwerking versterken
Suriname

Vicepresident Rusland voert overleg met Curaçaose minister-president

Hugo Jabini: ‘De natuur is familie, geen handelswaar’.
Suriname

Saamaka-gemeenschap vraagt internationale aandacht voor natuur en landrechten

Investeringsklimaat, dubbele belastingheffing en ondernemerschap op agenda SGCC.
Suriname

Suriname Guyana Chamber of Commerce zoekt met Surinaamse overheid naar concrete oplossingen voor bedrijfsleven

Illustratiefoto.
Suriname

Raghoenandan vraagt opheldering over mogelijke problemen met koelcel lijkenhuis MMC

Voormalig vicepresident Ramdien Sardjoe vandaag 91 jaar.
Suriname

Voormalig vicepresident Ramdien Sardjoe viert 91e verjaardag

KLM-kist op Zanderij
Lifestyle

Gratis supersnel internet tijdens de Surinamevlucht komt dichterbij

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws