• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname gastheer regionale meeting rampenbeheersing

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 april 2022 04:00
in Nieuws
cycloon orkaan natuurramp

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname treedt op als gastheer van de Technical Advisory Meeting (TAC), een regionale bijeenkomst in het kader van rampenbeheersing in de Caribische regio.

De rampenbeheersingsorganisaties uit het Caribisch gebied komen in vergadering bijeen om zich te buigen over de aanpak voor het komend jaar. Dit zegt kolonel Jerry Slijngard, die sinds 1 april dit jaar voorzitter is van de TAC.

De bijeenkomst zal erin moeten resulteren dat landen beter op elkaar zijn afgestemd wanneer het gaat om het verlenen van steun wanneer een land getroffen is door een ramp.

Aan de meeting nemen de 18 lidstaten van Caribbean Disaster Emergency Management Agency (CEDEMA) deel alsook Sint-Maarten, de Nederlandse Antillen, de Caribbean Development Bank (CDB), de Inter-American Development Bank (IDB) en de Canadian Caribbean Insurance Fund.

De meeting, die zal plaatsvinden op technisch niveau, wordt gehouden op 20, 21, 22, 24 25, 26, 29 april en 5 mei.

“Vanaf 1 juni tot en met 30 november is in het Caribisch gebied het orkaanseizoen, vandaar dat deze meeting voorafgaand daaraan gehouden moet worden”, aldus Slijngard.

Suriname heeft nu de gelegenheid om leiderschap te tonen, door de wijze waarop het land ondersteuning zal verlenen wanneer bevriende naties getroffen worden door orkanen.

De meeting is ook belangrijk vanwege het feit dat gebieden in Suriname al geruime tijd getroffen zijn door wateroverlast. De TAC zal ook bijdragen aan het in place brengen van voorzieningen.

Op basis van rampen die zich in het verleden hebben voorgedaan, zullen de organisaties nagaan hoe de weerbaarheid tegen natuurverschijnselen op te voeren zodat er beter hierop ingespeeld kan worden.

De voorzitter noemt als voorbeeld; het aanpakken van de infrastructuur.

In Suriname zou bijvoorbeeld moeten worden overgegaan tot het bouwen van evacuatiecentra op hoger gelegen plaatsen in gebieden die gevoelig zijn voor wateroverlast.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437353
Suriname

Crisiscommissie moet acute waterproblemen in Suriname aanpakken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437355
Suriname

Sanatan Dharm ontvangt grondbeschikking voor maatschappelijke projecten

bromfiets
Suriname

Strengere aanpak tegen verkeersovertreders in Nickerie

wateroverlast onderwater
Suriname

Bewoners Tourtonne 5 en Maretraite 5 smeken Minister Tsang om hulp bij wateroverlast

Hanisha Jairam
Suriname

Nieuw benoemde ambassadeur Hanisha Jairam wil samenwerking tussen Suriname en India versterken

vijent en simons
Suriname

Uitdagingen Marowijne Noord-Oost besproken met president Simons

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws