• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname en Guyana blijven bij eerste optie: China Road and Bridge Corporation bouwt brug Corantijnrivier

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 december 2024 06:05
in Suriname
corantijn brug rivier

De bouw van de langverwachte brug over de Corantijnrivier krijgt een belangrijke impuls: China Road and Bridge Corporation (CRBC) zal de brug realiseren voor een bedrag van USD 236 miljoen.

Volgens Riad Nurmohamed, minister van Openbare Werken, zijn de technische teams van Suriname en Guyana klaar om met het project te starten.

Hoewel beide regeringen hadden gehoopt dat de bouw zou starten en mogelijk zelfs afgerond zou zijn tijdens hun huidige ambtstermijn, is dat volgens Nurmohamed niet haalbaar.

De bouw van de brug zal ongeveer drie jaar in beslag nemen, waardoor de voltooiing niet vóór 25 mei 2025 zal plaatsvinden.

De minister geeft wel aan dat ernaar wordt gestreefd om de eerste paal nog tijdens deze regeerperiode te heien, hoewel dit nog niet gegarandeerd is.

Sinds het finaal investeringsbesluit van Total Energies zijn er diverse aanbiedingen binnengekomen voor de financiering van de brug. Echter, Suriname en Guyana hebben gekozen voor hun eerste optie: CRBC.

De brug over de Corantijnrivier zal een belangrijke rol spelen in het versterken van de verbindingen tussen Suriname en Guyana en het bevorderen van regionale economische groei. De investering van USD 236 miljoen weerspiegelt het strategische belang van dit project.

“Het is een groots project dat zorgvuldige planning en uitvoering vereist. Hoewel we graag sneller resultaten zien, is het belangrijk dat dit traject zorgvuldig wordt doorlopen,” aldus minister Nurmohamed.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Donaghy Malone bestuur tas
Suriname

President-commissaris TAS na mediaberichten: Geen sprake van persoonlijke bevoordeling

VS-zaakgelastigde Watzlavick en president Simons bij gesprek over verdieping bilaterale relatie
Suriname

VS-zaakgelastigde Watzlavick en president Simons richten zich op economische samenwerking

Minister Landveld start digitalisering openbaar vervoer met centrale database voor busvergunningen
Suriname

Minister Landveld begint digitalisering openbaar vervoer met centrale database

gfc nieuws
Suriname

Klanten niet blij met nieuwe kosten Telesur voor oplossen internetstoringen

brunings en UN resident
Suriname

Hoog-niveau overleg over Suriname’s langetermijnontwikkelingsvisie

President Simons lanceert SLIP-platform voor vaktrainingen en ondersteuning kwetsbare groepen
Suriname

President Simons lanceert arbeidsplatform SLIP voor kwetsbare groepen en jongeren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws