• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname en Dominicaanse Republiek intensiveren bilaterale betrekkingen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 september 2022 03:00
in Nieuws
Suriname en Dominicaanse Republiek intensiveren bilaterale betrekkingen

GFC NIEUWSREDACTIE- De minister van Buitenlandse Zaken van de Dominicaanse Republiek, Roberto Álvarez is op werkbezoek in Suriname.

Op 6 september heeft Álvarez een deliberatie gehad met minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS).

Op het departement is er ook een tweetal Memorandums of Understanding getekend.

De ministers van Buitenlandse zaken hebben van gedachten gewisseld over handel en investeringen en over een politieke samenwerking tussen beide landen. Er is ook over politieke kwesties van landen op het westelijk halfrond gesproken en over de samenwerking binnen regionale organisaties.

Minister Ramdin geeft aan dat Suriname wil werken aan het versterken van de relatie met het Dominicaanse republiek. “Er zijn in de regionale context een aantal issues die uitgelegd moest worden. Dat heeft minister Roberto Álvarez gedaan. Wij gaan de gesprekken voortzetten”, aldus de bewindsman.

De Memorandums of Understanding behelzen samenwerking op het gebied van handel, technische-en politieke samenwerking. “Een gezamenlijke commissie moet op het gebied van handel en technische samenwerking het traject uitzetten. We denken dat het mogelijk is om nog meer handel te drijven met de Dominicaanse Republiek en investeringen van daaruit naar hier te halen”, geeft de minister aan.

De bewindsman merkt op dat er nu regelmatig politieke consultaties zullen zijn tussen beide landen. De regeringsfunctionaris benadrukt dat het voor Suriname niet alleen belangrijk is om relaties buiten de regio te verstevigen. “Het is cruciaal om ook de betrekkingen binnen de regio te intensiveren”.

ShareTweetSend

Meer berichten

roddelen 1
Lifestyle

Lifestyleanalist waarschuwt voor roddels die relaties in Suriname kunnen verpesten

Bronto Somohardjo
Suriname

Zeer afwijkende route in onderzoek BiZa zet extra druk op OM om duidelijkheid te geven

[Aggregator] Downloaded image for imported item #420928
Gezondheid

Nieuwe huisartsenspoedpost moet druk op SEH verlichten

onafhankelijkheid srefidensi
Suriname

DNA nodigt 50-jarige Surinamers, geboren op 25 november 1975, uit als eregasten tijdens Buitengewone Openbare Vergadering

[Aggregator] Downloaded image for imported item #420917
Suriname

Politie pakt dieselsmokkel via Nickerie-rivier aan

okanisi bij dna
Suriname

Marrongemeenschappen verzoeken opschorting behandeling grenswet en aandringen op wettelijke erkenning traditionele rechten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws