• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname en Dominicaanse Republiek intensiveren bilaterale betrekkingen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 september 2022 03:00
in Nieuws
Suriname en Dominicaanse Republiek intensiveren bilaterale betrekkingen

GFC NIEUWSREDACTIE- De minister van Buitenlandse Zaken van de Dominicaanse Republiek, Roberto Álvarez is op werkbezoek in Suriname.

Op 6 september heeft Álvarez een deliberatie gehad met minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS).

Op het departement is er ook een tweetal Memorandums of Understanding getekend.

De ministers van Buitenlandse zaken hebben van gedachten gewisseld over handel en investeringen en over een politieke samenwerking tussen beide landen. Er is ook over politieke kwesties van landen op het westelijk halfrond gesproken en over de samenwerking binnen regionale organisaties.

Minister Ramdin geeft aan dat Suriname wil werken aan het versterken van de relatie met het Dominicaanse republiek. “Er zijn in de regionale context een aantal issues die uitgelegd moest worden. Dat heeft minister Roberto Álvarez gedaan. Wij gaan de gesprekken voortzetten”, aldus de bewindsman.

De Memorandums of Understanding behelzen samenwerking op het gebied van handel, technische-en politieke samenwerking. “Een gezamenlijke commissie moet op het gebied van handel en technische samenwerking het traject uitzetten. We denken dat het mogelijk is om nog meer handel te drijven met de Dominicaanse Republiek en investeringen van daaruit naar hier te halen”, geeft de minister aan.

De bewindsman merkt op dat er nu regelmatig politieke consultaties zullen zijn tussen beide landen. De regeringsfunctionaris benadrukt dat het voor Suriname niet alleen belangrijk is om relaties buiten de regio te verstevigen. “Het is cruciaal om ook de betrekkingen binnen de regio te intensiveren”.

Mis dit niet:

Vergunningenbeleid Suriname op de schop

Bedrijfsleven kritisch op voorstellen om staatsvermogen te beschermen tegen beslag

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ondernemers willen einde aan lange wachttijden en versnipperde vergunningverlening.
Suriname

Vergunningenbeleid Suriname op de schop

Staat mag niet immuun worden voor rechterlijke uitspraken.
Suriname

Bedrijfsleven kritisch op voorstellen om staatsvermogen te beschermen tegen beslag

vliegtuig cabine reizen
Gezondheid

Medische behandeling in Nederland terwijl je in Suriname woont: regels verschillen na emigratie

Bedrijfsleven wil praktijkonderwijs dat jongeren direct perspectief biedt.
Suriname

VSB waarschuwt voor politieke keuzes bij herintroductie LBO-B-onderwijs

bouwvakker klusjesman arbeider monteur keuken
Lifestyle

Bouwvakkers in Suriname verdienen goed, maar betalen daar een hoge prijs voor

Ook een klein saldo op een Surinaamse bankrekening kan relevant zijn
Lifestyle

‘Geld op Surinaamse bankrekening kan Nederlandse bijstand in gevaar brengen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws