• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname betuigt medeleven na tragisch helikopterongeluk in Ghana

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 August 2025 15:17
in Suriname
kaarsen wit

De regering van Suriname heeft met diepe verslagenheid kennisgenomen van het tragisch helikopterincident dat zich op woensdag 6 augustus 2025 heeft voorgedaan in de Republiek Ghana.

Bij deze ramp, één van de zwaarste luchtvaartincidenten in Ghana van het afgelopen decennium, zijn acht mensen om het leven gekomen, waaronder de minister van Defensie en de minister van Milieu, Wetenschap, Technologie en Innovatie, alsook andere hooggeplaatste functionarissen.

De delegatie aan boord was onderweg naar Obuasi voor de lancering van het ‘Responsible Cooperative Mining and Skills Development Programme, een initiatief gericht op het versterken van kleinschalige mijnwerkers via coöperatieve structuren en trainingen.

De regering van Suriname spreekt haar oprechte deelneming en solidariteit uit aan de regering en het volk van Ghana, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

In het bijzonder gaan de gedachten uit naar de getroffen families en dierbaren van de overledenen, van wie het verlies met diepe droefheid wordt meegevoeld.

In een persoonlijk telefonisch onderhoud heeft minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking, namens de Regering van de Republiek Suriname zijn medeleven betuigd aan zijn Ghanese ambtgenoot, Samuel Okudzeto Ablakwa.

De regering van Suriname hecht grote waarde aan de goede bilaterale betrekkingen met de Republiek Ghana en onderstreept haar voortdurende inzet voor het versterken van deze historische en vriendschappelijke banden.

Er is met ingang van vandaag, donderdag 7 augustus, drie dagen van nationale rouw afgekondigd in Ghana. “De Republiek Suriname is solidair met Ghana en onze gedachten en gebeden zijn met u in deze tijd van rouw”, aldus de BIS-minister.

ShareTweetSend

Meer berichten

klm vliegtuig
Lifestyle

Dure tickets kunnen Surinamers in Nederland niet tegenhouden om terug te gaan

Kolonie tijd
Lifestyle

Hoe de term bakra wordt gebruikt en welke geschiedenis erachter schuilt

Mobiel telefoon
Lifestyle

Twintiger uit Paramaribo vertelt hoe ze al jaren geen beltegoed hoeft te kopen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws