Het Surinaamse zwemteam is woensdag 20 augustus met veel trots en enthousiasme onthaald op de Johan Adolf Pengel International Airport, na hun deelname aan de Goodwill Swimming Championships 2025 in Barbados.
Het toernooi vond plaats van 15 tot en met 17 augustus.
Onder begeleiding van coaches, begeleiders en officials keerden de twaalf jonge atleten huiswaarts, beladen met medailles.
Bij aankomst werden zij warm ontvangen door onder meer sportdirecteur Enrique Ralim, die hen namens minister Lalinie Gopal feliciteerde. De minister sprak via een boodschap haar waardering uit:
“Met trots en bewondering vieren wij vandaag de prestaties van onze twaalf zwemmers. Jullie hebben laten zien dat Suriname, ondanks zijn kleine populatie, groot is in talent. Dit jaar nemen wij vier gouden, drie zilveren en drie bronzen medailles mee naar huis.”
De officiële ontvangst op de luchthaven was voorbereid door de ouders samen met het directoraat Sport van het ministerie van Jeugdontwikkeling en Sport.
Gopal zal de delegatie volgende week persoonlijk ontvangen om vervolgstappen voor de verdere ontwikkeling van de jonge sporters te bespreken.
De opvallendste prestaties kwamen van:
Tyrell Mokkum (13-14 jaar): 4x goud, 1x brons
Alicia Redan (11-12 jaar): 2x zilver, 1x brons
Evan Tjon-A-Pauw (9-10 jaar): 1x brons individueel + 1x zilver met estafetteteam (met Jehmar Jomena, Savar Nejal en Faejun Abdoelgafoer)
Met deze resultaten behaalde Suriname een vijfde plaats in het eindklassement, achter Jamaica, de Bahama’s, Barbados en Trinidad & Tobago.
Investeren in jonge talenten
Volgens Ralim draait sport niet alleen om winnen: “Het gaat ook om doorzettingsvermogen, discipline en offers. Onze jonge atleten hebben dit allemaal laten zien en zijn daarmee niet alleen winnaars in het zwembad, maar ook een bron van inspiratie voor alle jongeren in Suriname.”
Hij kondigde aan dat het ministerie, samen met de Surinaamse Zwembond en andere sportbonden, verdere afspraken zal maken om jonge talenten structureel te ondersteunen. “Wij willen investeren in de toekomst van onze sporters en hen de tools geven om verder door te groeien.”